Ulga robotyzacyjna już dostępna!

2023-10-10 12:56:34 Ulga robotyzacyjna już dostępna!

Oszczędzaj na Robotyzacji Dzięki Uludze Robotyzacyjnej! Ulga robotyzacyjna to narzędzie, które pozwala na odliczenie aż 50% kosztów kwalifikowanych, stanowiących koszt uzyskania przychodu, związanych z inwestycjami w robotyzację.

Katalog kosztów kwalifikowanych do ulgi robotyzacyjnej obejmuje między innymi:

 • Zakup robotów przemysłowych.
 • Zakup maszyn i urządzeń peryferyjnych do robotów funkcjonalnie z nimi związanych.
 • Zakup maszyn, urządzeń oraz innych rzeczy funkcjonalnie związanych z robotami przemysłowymi, służących zapewnieniu ergonomii oraz bezpieczeństwa pracy.
 • Zakup maszyn, urządzeń lub systemów służących do zdalnego zarządzania, diagnozowania, monitorowania lub serwisowania robotów przemysłowych, w szczególności czujników i kamer.
 • Zakup urządzeń do interakcji pomiędzy człowiekiem a maszyną do robotów przemysłowych.
 • Koszty nabycia wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do poprawnego uruchomienia i przyjęcia do używania robotów przemysłowych oraz innych środków trwałych wymienionych.
 • Koszty nabycia usług szkoleniowych dotyczących robotów przemysłowych.

Ulga robotyzacyjna to nowa preferencja podatkowa, która może znacząco wspomóc przedsiębiorców inwestujących w robotyzację. W jej ramach, podatnik ma prawo do dodatkowego odliczenia od podstawy opodatkowania aż 50% kosztów kwalifikowanych, które stanowią koszt uzyskania przychodu i są związane z inwestycjami w robotyzację. Warto podkreślić, że ulga ta dotyczy wyłącznie nowych robotów.

Ulga robotyzacyjna została zaprojektowana w sposób zbliżony do ulgi badawczo-rozwojowej. Dla przedsiębiorców prowadzących działalność produkcyjną oznacza to, że mogą odliczyć od podstawy opodatkowania koszty, które wcześniej zaliczyli do kosztów uzyskania przychodu. Planowany okres obowiązywania ulgi robotyzacyjnej wynosi pięć lat, obejmując okres od początku 2022 roku do końca 2026 roku.

To doskonała okazja dla firm, które chcą zainwestować w nowoczesne technologie i usprawnić swoje procesy produkcyjne. Ulga robotyzacyjna stanowi zachętę do modernizacji i efektywniejszego wykorzystania automatyzacji w przemyśle.

Najważniejsze informacje o uldze robotyzacyjnej:

 • Ulga jest dostępna dla wszystkich firm, niezależnie od ich wielkości czy branży.
 • Obejmuje płatników PIT i CIT.
 • Koszty na robotyzację można odliczyć w ciągu roku podatkowego, a przy składaniu rocznego zeznania podatkowego dokonuje się dodatkowego odpisu, podobnie jak w przypadku ulgi na działalność badawczo-rozwojową.
 • Do ulgi kwalifikują się tylko roboty spełniające definicję robota przemysłowego.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z ulgi robotyzacyjnej lub chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami finansowymi w Fintaxis Finanse.

Nasza rola w procesie wykorzystania ulgi robotyzacyjnej to gwarancja pełnego wsparcia na każdym etapie. Oto, jak możemy Ci pomóc:

 1. Prawidłowe zidentyfikowanie działań B+R: Przeprowadzamy kompleksową analizę zakresu działalności badawczo-rozwojowej Twojej firmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie określić, czy i w jakim zakresie Twoja firma może skorzystać z ulgi na robotyzację.
 2. Identyfikacja kosztów: Pomagamy Ci określić, które koszty i w jakim zakresie można zaliczyć do ulgi robotyzacyjnej. Zrozumienie definicji robota przemysłowego jest kluczowe, ponieważ nie każdy robot będzie kwalifikował się do ulgi.
 3. Zabezpieczenie prawne: Przygotowujemy i kompletujemy wszystkie niezbędne dokumenty na etapie ewentualnej weryfikacji organów skarbowych. Dodatkowo uzyskujemy niezbędne interpretacje podatkowe, aby zapewnić Ci pełne zabezpieczenie prawne.
 4. Wsparcie na każdym etapie procesu: Zapewniamy Ci pełne wsparcie techniczne i naukowe. Nasz zespół ekspertów służy pomocą również w obszarze księgowości, a także reprezentuje Twoją firmę przed organami podatkowymi.
 5. Dostęp do unikalnego know-how: Dzięki naszemu międzynarodowemu doświadczeniu w realizacji projektów z zakresu finansowania działalności badawczo-rozwojowej dysponujemy unikalną wiedzą na temat dostępnych instrumentów. Podpowiemy Ci, jakie z nich zastosować, aby osiągnąć maksymalne korzyści.
 6. Bezpieczeństwo wdrożenia: Nasze rozwiązania są zgodne z obowiązującymi przepisami, interpretacjami i orzecznictwem, co zapewnia Ci bezpieczeństwo wdrożenia ulgi robotyzacyjnej.

Z nami możesz być pewien, że wykorzystasz ulgę robotyzacyjną w pełni efektywnie i zminimalizujesz ryzyko wszelkich problemów związanym z podatkami.

Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ!

Tel.  +48 22 164 78 16

Pozostałe aktualności

2024-04-26 07:52:08 Pożyczki Unijne - rok 2024!

Odkryj możliwości rozwoju swojego biznesu w różnych regionach Polski! Od Pożyczek Obrotowych z konkurencyjnym oprocentowaniem w Dolnośląskim i Śląskim, po wsparcie inwestycyjne w Mazowieckim i Łódzkim. Znajdź idealną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zainwestuj w swój sukces już dziś!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-04-22 10:33:06 Inwestycje w grunty na Mazurach!

Z przyjemnością informujemy o najnowszej inwestycji, która zachwyci każdego miłośnika spokoju i piękna natury. Działki w Atrakcyjnej Cenie | Piękne Położenie | Dogodna Komunikacja.

Zapraszamy do zapoznania się z tą wyjątkową ofertą inwestycyjną na malowniczym Pojezierzu Mazurskim!

Od 1 maja do 5 maja 2024 roku dni otwarte oraz dni prezentacji działek!

Sprawdź szczegóły!

 

Czytaj więcej →
2024-04-17 09:41:40 Rusza nowy program: Kredyt Hipoteczny #NASTART!

To już oficjalne: Rusza nowy rządowy program Kredyt #NASTART! Program przewiduje dopłaty do kredytu hipotecznego na zakup lub budowę nieruchomości dla gospodarstw domowych w tym singli. Startuje program Mieszkanie na Start – klucz do Twojego wymarzonego lokum.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-04-04 14:41:43 Rusza Nabór wniosków: Dotacja HoReCa nabór od 6 maja 2024 r.!

Wsparcie dla MŚP z sektora HoReCa z dofinansowanie 90% do wartości inwestycji. Dotacje do 540 tys. zł są dostępne w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Aplikować mogą przedsiębiorstwa, które doświadczyły spadku przychodów z powodu pandemii oraz planują rozszerzenie lub zmianę profilu działalności.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights