Sposób na zwiększenie zdolności kredytowej

2019-03-26 10:11:54 Sposób na zwiększenie zdolności kredytowej

Zdolność kredytową liczy się według odgórnie ustalonych przez bank parametrów, nazywanych potocznie scoringiem. Każdy bank ma inne wymagania co do swojego potencjalnego klienta. Sprawdzić swoją zdolność kredytową można on-line na kalkulatorach kredytowych lub, co da wiarygodniejszy wynik, u doradcy kredytowego. 

Jakie czynniki wpływają na zdolność kredytową oraz na co banki zwracają największą uwagę? 

Te czynniki są brane pod uwagę w większości banków, jest to przede wszystkim: Twój dochód netto, forma zatrudnienia jak i jego okres, wydatki stałe, typu aktualne zobowiązania kredytowe, rachunki, opłaty za mieszkanie czy jakiekolwiek inne zobowiązania finansowe, jak alimenty czy debet na koncie. Za regułę można przyjąć, że kredyt zostanie nam udzielony, jeżeli rata kredytu, o który wnioskujemy nie przekracza połowy naszych dochodów po odjęciu już wszelkich zobowiązań finansowych i wydatków – wtedy mamy największą szanse na uzyskanie kredytu. Również ważnymi czynnikami, które wpływają na chęć przyznania nam przez bank kredytu jest nasz stan cywilny, regularność otrzymywania wynagrodzenia – przy działalności gospodarczej również ważna jest regularność oraz staż firmy, liczba osób w gospodarstwie domowym, a także na utrzymaniu, rodzaj kredytu – czy chcemy ubiegać się o kredyt gotówkowy, firmowy czy hipoteczny. Bardzo dużą rolę odrywa także nasza historia kredytowa. Jeżeli do tej pory kupowaliśmy coś na raty i spłacaliśmy je regularnie wpłynie to pozytywnie na chęć udzielenia nam przez bank kredytu. Warto wiedzieć, że historię kredytową budujemy przez minimum 6 miesięcy oraz kwotę raty nie mniej niż około 200 zł. Historia kredytowa z karty kredytowej lub raty wielkości np.  20 zł może nie być zaakceptowana przez bank, w którym składamy wniosek o kredyt lub pożyczkę.

Wstępnie można sprawdzić swoją zdolność używając kalkulatorów kredytowych dostępnych w internecie. Wystarczy, że podasz kwotę kredytu netto, o którą się ubiegasz, wysokość swojego wynagrodzenia oraz okres spłaty i możesz zobaczyć aktualne propozycje kredytowania oferowane przez poszczególne banki. Nie jest to tak dokładny sposób, jaki może zaoferować doradca kredytowy, ale jest to dobrym pomysłem, aby wstępnie sprawdzić czy zdolność kredytowa u nas występuje.

A co kiedy okaże się, że nasza zdolność kredytowa jest zbyt niska?

Istnieje kilka sposobów, aby ją zwiększyć. Przede wszystkim zadbajmy o to, aby w miarę możliwości spłacić wszystkie przedmioty, które mamy wzięte na raty oraz inne kredyty gotówkowe, postarajmy się zamknąć wszystkie debety i kredyty odnawialne, aby na naszym koncie nie widniał żaden dług. Jeżeli posiadasz wyżej wymieniony kredyt i na rachunku osobistym nie posiadasz długu i tak warto go zamknąć na czas ubiegania się o kredyt.

Zdolność kredytową można również podnieść, jak wyżej zostało wspomniane, pozytywną historią kredytową. Przed rozpoczęciem ubiegania się o kredyt warto wziąć nawet drobną rzecz na raty, aby bank zobaczył, że nie spóźniamy się z płatnościami.

Kolejnym sposobem jest ubieganie się o kredyt z drugą osobą, u której zdolność kredytowa występuje. W ten sposób masz większe szanse, aby bank udzielił Ci kredytu w kwocie, jakiej potrzebujesz.

Jeżeli chcesz dokładnie obliczyć swoją zdolność kredytową oraz poznać inne sposoby na jej zwiększenie możesz umówić się na spotkanie z naszym Ekspertem Finansowym z Fintaxis Finanse w biurze znajdującym się przy ul. Szpaczej 18-20 we Wrocławiu.

Fintaxis Finanse Wrocław 

Pozostałe aktualności

2022-06-30 13:15:07 Zalety współpracy z Ekspertem Fintaxis Finanse.

Fintaxis Finanse jest liderem w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań finansowych. W swoim zespole mieści wykwalifikowanych Ekspertów ds. Pożyczek Unijnych, Pożyczek Płynnościowych, Pożyczek Biznesowych, Kredytów Hipotecznych oraz Ubezpieczeń.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-30 09:23:46 Pożyczka Unijna dla Dolnego Śląska.

W lipcu br. rusza nowy nabór wniosków na unijne pożyczki rozwojowe na województwo dolnośląskie. Środki mają stałe preferencyjne oprocentowanie i będzie można przeznaczyć na cele inwestycyjne w tym zakup środków trwałych, budowę, rozbudowę oraz zakup nieruchomości komercyjnych.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-30 08:17:57 Miliardy na rozwój dla przedsiębiorców. Projekt KPO.

Pieniądze z KPO (Krajowy Plan Odbudowy) pomogą Polsce szybciej osiągnąć wyznaczone wcześniej cele. Dzięki tym środkom zrealizowane będą nowe inwestycje, przyśpieszy wzrost gospodarczy oraz zwiększone zostanie zatrudnienie. Dla przedsiębiorców przeznaczone będą środki jakich dawno nie było.

 

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-29 11:11:45 6 kroków do uzyskania kredytu hipotecznego z Fintaxis Finanse.

Otrzymanie kredytu hipotecznego nie musi być trudne. Z Ekspertami Fintaxis Finanse wystarczy kilka kroków. Umów się z nami i sprawdź najlepsze oferty. Pomożemy Ci szybko uzyskać finansowanie na zakup wybranej nieruchomości.

 

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu