Paragony trafią do US z e-kasy lub JPK

2017-10-01 19:28:52 Paragony trafią do US z e-kasy lub JPK

O wprowadzeniu od 2018 roku kas fiskalnych online przedsiębiorcy już wiedzą. Pojawiły się jednak obawy, że konieczna będzie wymiana urządzeń na nowe. Jak poinformował w ostatnim czasie resort, tak się nie stanie. Zaszły pewne zmiany, które jednak nie przewidują całkowitej rezygnacji z kas fiskalnych online.

Wymiana urządzeń na nowe

Księgowa z biura rachunkowego Fintaxis Finanse informuje, że proces wymiany kas fiskalnych na nowe zostanie rozciągnięty w czasie. O tej konieczności decydować będzie stan techniczny urządzeń, jeżeli będą one zużyte, przedsiębiorcy będą musieli je wymienić. W nowe kasy wyposażać się będą również Ci przedsiębiorcy, których kasy będą miały zapełnioną pamięć.

Obowiązek szybszej wymiany urządzeń na kasy fiskalne online zostanie wprowadzony w niektórych branżach, tych, w których ryzyko nadużycia w zakresie ewidencji podatkowej i naliczania należnego podatku jest większe, co potwierdza również doradca podatkowy Fintaxis Finanse. Nie ma jednak jeszcze informacji, jakich konkretnych branży będzie to dotyczyć. Ważne jest jednak to, że podatnicy będą mieli odpowiednią ilość czasu na wprowadzenie zmian zgodnie ze sporządzonym projektem.

Zdalna blokada kas

Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów rozważało również wprowadzenie zdalnej blokady kas, co jest równoznaczne z blokadą biznesu, przedsiębiorca nie mógłby w takiej sytuacji świadczyć swoich usług. Ostatecznie zrezygnowano z tej opcji, proponując inne rozwiązanie. W określonych sytuacjach kasa będzie mogła blokować się sama – tak przewidują aktualnie projektowane przepisy.

Duża czy mała rewolucja?

Doradca podatkowy podkreśla jednak fakt, że początkowe założenia związane z przesyłaniem danych z e-kasy do fiskusa pozostają bez zmian. Termin będzie jednak ustalany indywidualnie, a więc nie zostanie odgórnie narzucony.

Przyszłe kasy fiskalne zostaną przystosowane do rejestrowania i wysyłania do klientów paragonów w formie elektronicznej, oczywiście klient otrzyma takie potwierdzenie zakupu tylko na wcześniejszą prośbę. Powstaną ponadto urządzenia z wbudowanymi modemami Wi-Fi i GSM. Ich celem będzie ułatwienie komunikacji z systemem dystrybucji e-paragonów do klientów, a także z fiskusem.

Pojawiły się ponadto nowe pomysły, dotyczące wprowadzenia jednolitego pliku kontrolnego przy paragonach. Obowiązek ten ma zostać nałożony również na firmy niekorzystające z e-kas fiskalnych. Biuro rachunkowe Fintaxis Finanse dostrzegło w tym pewnego rodzaju zachętę do wymiany zwykłych kas na kasy online.

Jeżeli w dalszym ciągu jesteś niepewny co do wymiany lub zakupu kasy fiskalnej, zadaj pytanie naszej księgowej lub doradcy podatkowemu.

Plik JPK, e-Kasy, Dobre Biuro Rachunkowe Wrocław, Aktualizacja i zmiana danych podatkowych, Podatnik VAT, Podatki Wrocław, księgowa Wrocław, księgowy Wrocław, Doradca Podatkowy Wrocław, Kancelarie podatkowe Wrocław, Kancelaria Podatkowa Wrocław, Biuro Rachunkowe Wrocław, Biura Rachunkowe Wrocław, Wrocław Biuro Rachunkowe,  Biuro Podatkowe Wrocław, Kadry i Płace Wrocław, kadry Wrocław, płace Wrocław, rozliczanie pracowników Wrocław, rozliczanie obcokrajowców Wrocław, Księgowość online Wrocław, Biuro Księgowe Wrocław, Wrocław biura księgowe, Biuro rachunkowe Wrocław Psie Pole, Księgowość Wrocław, Cennik Biuro Rachunkowe Wrocław, Tanie biuro rachunkowe Wrocław, Najlepsze biuro rachunkowe Wrocław,  Doradztwo finansowe Wrocław, Wrocław Doradcy Finansowi, Doradcy finansowi Wrocław, kredyty Wrocław, kredyt firmowy Wrocław, Pożyczki Jeremie Wrocław, Pożyczki Jeremie dolnośląskie, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2022-06-30 13:15:07 Zalety współpracy z Ekspertem Fintaxis Finanse.

Fintaxis Finanse jest liderem w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań finansowych. W swoim zespole mieści wykwalifikowanych Ekspertów ds. Pożyczek Unijnych, Pożyczek Płynnościowych, Pożyczek Biznesowych, Kredytów Hipotecznych oraz Ubezpieczeń.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-30 09:23:46 Pożyczka Unijna dla Dolnego Śląska.

W lipcu br. rusza nowy nabór wniosków na unijne pożyczki rozwojowe na województwo dolnośląskie. Środki mają stałe preferencyjne oprocentowanie i będzie można przeznaczyć na cele inwestycyjne w tym zakup środków trwałych, budowę, rozbudowę oraz zakup nieruchomości komercyjnych.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-30 08:17:57 Miliardy na rozwój dla przedsiębiorców. Projekt KPO.

Pieniądze z KPO (Krajowy Plan Odbudowy) pomogą Polsce szybciej osiągnąć wyznaczone wcześniej cele. Dzięki tym środkom zrealizowane będą nowe inwestycje, przyśpieszy wzrost gospodarczy oraz zwiększone zostanie zatrudnienie. Dla przedsiębiorców przeznaczone będą środki jakich dawno nie było.

 

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-29 11:11:45 6 kroków do uzyskania kredytu hipotecznego z Fintaxis Finanse.

Otrzymanie kredytu hipotecznego nie musi być trudne. Z Ekspertami Fintaxis Finanse wystarczy kilka kroków. Umów się z nami i sprawdź najlepsze oferty. Pomożemy Ci szybko uzyskać finansowanie na zakup wybranej nieruchomości.

 

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu