Paragony trafią do US z e-kasy lub JPK

2017-10-01 19:28:52 Paragony trafią do US z e-kasy lub JPK

O wprowadzeniu od 2018 roku kas fiskalnych online przedsiębiorcy już wiedzą. Pojawiły się jednak obawy, że konieczna będzie wymiana urządzeń na nowe. Jak poinformował w ostatnim czasie resort, tak się nie stanie. Zaszły pewne zmiany, które jednak nie przewidują całkowitej rezygnacji z kas fiskalnych online.

Wymiana urządzeń na nowe

Księgowa z biura rachunkowego Fintaxis Finanse informuje, że proces wymiany kas fiskalnych na nowe zostanie rozciągnięty w czasie. O tej konieczności decydować będzie stan techniczny urządzeń, jeżeli będą one zużyte, przedsiębiorcy będą musieli je wymienić. W nowe kasy wyposażać się będą również Ci przedsiębiorcy, których kasy będą miały zapełnioną pamięć.

Obowiązek szybszej wymiany urządzeń na kasy fiskalne online zostanie wprowadzony w niektórych branżach, tych, w których ryzyko nadużycia w zakresie ewidencji podatkowej i naliczania należnego podatku jest większe, co potwierdza również doradca podatkowy Fintaxis Finanse. Nie ma jednak jeszcze informacji, jakich konkretnych branży będzie to dotyczyć. Ważne jest jednak to, że podatnicy będą mieli odpowiednią ilość czasu na wprowadzenie zmian zgodnie ze sporządzonym projektem.

Zdalna blokada kas

Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów rozważało również wprowadzenie zdalnej blokady kas, co jest równoznaczne z blokadą biznesu, przedsiębiorca nie mógłby w takiej sytuacji świadczyć swoich usług. Ostatecznie zrezygnowano z tej opcji, proponując inne rozwiązanie. W określonych sytuacjach kasa będzie mogła blokować się sama – tak przewidują aktualnie projektowane przepisy.

Duża czy mała rewolucja?

Doradca podatkowy podkreśla jednak fakt, że początkowe założenia związane z przesyłaniem danych z e-kasy do fiskusa pozostają bez zmian. Termin będzie jednak ustalany indywidualnie, a więc nie zostanie odgórnie narzucony.

Przyszłe kasy fiskalne zostaną przystosowane do rejestrowania i wysyłania do klientów paragonów w formie elektronicznej, oczywiście klient otrzyma takie potwierdzenie zakupu tylko na wcześniejszą prośbę. Powstaną ponadto urządzenia z wbudowanymi modemami Wi-Fi i GSM. Ich celem będzie ułatwienie komunikacji z systemem dystrybucji e-paragonów do klientów, a także z fiskusem.

Pojawiły się ponadto nowe pomysły, dotyczące wprowadzenia jednolitego pliku kontrolnego przy paragonach. Obowiązek ten ma zostać nałożony również na firmy niekorzystające z e-kas fiskalnych. Biuro rachunkowe Fintaxis Finanse dostrzegło w tym pewnego rodzaju zachętę do wymiany zwykłych kas na kasy online.

Jeżeli w dalszym ciągu jesteś niepewny co do wymiany lub zakupu kasy fiskalnej, zadaj pytanie naszej księgowej lub doradcy podatkowemu.

Plik JPK, e-Kasy, Dobre Biuro Rachunkowe Wrocław, Aktualizacja i zmiana danych podatkowych, Podatnik VAT, Podatki Wrocław, księgowa Wrocław, księgowy Wrocław, Doradca Podatkowy Wrocław, Kancelarie podatkowe Wrocław, Kancelaria Podatkowa Wrocław, Biuro Rachunkowe Wrocław, Biura Rachunkowe Wrocław, Wrocław Biuro Rachunkowe,  Biuro Podatkowe Wrocław, Kadry i Płace Wrocław, kadry Wrocław, płace Wrocław, rozliczanie pracowników Wrocław, rozliczanie obcokrajowców Wrocław, Księgowość online Wrocław, Biuro Księgowe Wrocław, Wrocław biura księgowe, Biuro rachunkowe Wrocław Psie Pole, Księgowość Wrocław, Cennik Biuro Rachunkowe Wrocław, Tanie biuro rachunkowe Wrocław, Najlepsze biuro rachunkowe Wrocław,  Doradztwo finansowe Wrocław, Wrocław Doradcy Finansowi, Doradcy finansowi Wrocław, kredyty Wrocław, kredyt firmowy Wrocław, Pożyczki Jeremie Wrocław, Pożyczki Jeremie dolnośląskie, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2023-11-23 12:26:03 Dotacja HoReCa dla przedsiębiorców: nowe nabory!

Wsparcie dla branż szczególnie dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Obejmuje to hotele, restauracje, catering, obiekty turystyczne i kulturalne. Nabór wniosków planowany jest na pierwszy kwartał 2024 roku, a szacuje się, że korzyścią z tego dofinansowania będzie mogło cieszyć się około 3800 firm z całej Polski.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-26 08:50:10 Obniżenie Podatków z ulgą podatkową dla przedsiębiorców.

Optymalizacja Podatkowa na Koniec Roku: Odkryj Tajemnice Ulgi i Zmniejsz zobowiązania podatkowe. Czas działa na Twoją korzyść! Odkryj, jakie ulgi podatkowe mogą pomóc Ci obniżyć podatki na koniec roku. Poznaj nasze wskazówki i optymalizuj swoje finanse już teraz!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-11 09:43:02 Ulga podatkowa na nowe inwestycje w Polsce.

Dla przedsiębiorców w Polsce, ulga podatkowa na inwestycje w ramach programu „Polska Strefa Inwestycji” stanowi doskonałą okazję do rozwoju swojego biznesu. W poniższym praktycznym przewodniku przedstawiamy kroki, które pomogą Ci zdobyć ulgę podatkową na nową inwestycję.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-10 13:06:26 Ulga na prototypy - Wsparcie Innowacyjnych Projektów!

Ulga umożliwia odliczenie od podstawy opodatkowania kosztów związanych z próbną produkcją nowego lub ulepszonego produktu oraz wprowadzeniem tego produktu na rynek. Dzięki tej preferencji podatkowej przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulgi, aby zrekompensować koszty związane z innowacyjnymi projektami i wprowadzeniem ich do praktyki.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights