Kredyt obrotowy, czyli niezawodny sposób na poprawienie płynności finansowej firmy.

2017-03-24 14:51:01 Kredyt obrotowy, czyli niezawodny sposób na poprawienie płynności finansowej firmy.

Każda firma potrzebuje stałego dopływu gotówki, by móc rozwijać swoją działalność. Płynność finansowa jest podstawą do tego, żeby utrzymać się na rynku. Przedsiębiorcy zastanawiają się z pewnością, w jaki sposób mogliby pozyskać środki na nowe transakcje handlowe, a coraz częściej najbardziej korzystnym rozwiązaniem okazuje się dla nich kredyt obrotowy.

Środki na bieżącą działalność można uzyskać poprzez skorzystanie z tak zwanych „obrotówek”. Można je wykorzystać  na dowolne cele: zakup towarów, gromadzenie zapasów, opłacanie dotychczasowych zobowiązań, bądź też na spłacenie zadłużenia w innym banku. Bez wątpienia, taki kredyt firmowy poprawia kondycję finansową danego przedsiębiorstwa, pozwalając mu tym samym utrzymać solidną pozycję na rynku.

Elastyczny instrument finansowy

Kredyty obrotowe określane są w branży jako „elastyczne instrumenty finansowe”. Pomagają przedsiębiorcom, którym zależy na nowych inwestycjach.
Jeśli chodzi o kredyt obrotowy jest to jeden z tych produktów, jaki jest najczęściej dostępny. Oprocentowanie rozpoczyna się nawet od 2%. Średnie oprocentowanie tego kredytu to około 4 – 7% a maksymalne to 10%, bez uwzględniania stawki zmiennej Wibor. Jest to zobowiązanie krótkoterminowe, udzielane na maksimum 4 lata. Z korzyścią dla biznesmenów jest to, iż są banki, w których można kredyt obrotowy pobrać jako kredyt rewolwingowy, czyli umożliwiający wielokrotną spłatę i ponowne uruchamianie do wysokości ustalonego limitu.

Szczegóły związane z udzieleniem kredytu

Warunki cenowe, marża banku oraz prowizja kredytu firmowego uzależnione są od czynników indywidualnych, takich jak:  okres działalności firmy, branża w jakiej ona prosperuje, historia kredytowa, ilość obecnie spłacanych zobowiązań, wykształcenie, posiadany majątek, stan cywilny, jak i wiele innych drobnych szczegółów.
W wybraniu najlepszej oferty bankowej pomoże Fintaxis Finanse, sprawdzając, które kredyty dla firm Wrocław są najkorzystniejsze. Skonsultowanie się ze specjalistami w firmie pozwoli również na 100% przekonać się, czy skorzystanie z „obrotówki” w przypadku danej firmy na pewno jest korzystne. Nie bez znaczenia jest bowiem to, że poza oprocentowaniem pod uwagę będzie trzeba wziąć również prowizję dla banku, a także sposób jej zapłaty. Kolejną kwestią jest zabezpieczenie zaciąganego kredytu. Warto wobec tego skorzystać z możliwości negocjacji warunków umowy kredytowej. Większość banków posiada przedziały cenowe, zależne od wyników finansowych firmy i produktów dodatkowych, jakie wpływają na obniżenie kosztów zaciąganego zobowiązania bez względu na rodzaj kredytu firmowego.

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem skontaktuj się biurem Fintaxis Finanse.

Nasi doradcy udzielą wszystkich niezbędnych informacji, pomogą znaleźć najkorzystniejszy kredyt spośród różnych ofert banków a także dopełnią wszelkich formalności.

Kredyt Wrocław, Kredyty Wrocław, Kredyt firmowy Wrocław, Kredyty Firmowe Wrocław, Kredyt Gotówkowy Wrocław, Kredyty Gotówkowe Wrocław, Kredyt Inwestycyjny Wrocław, Faktoring Wrocław, Factoring Wrocław, Kredyt hipoteczny Wrocław, Kredyty Hipoteczne Wrocław, Leasing Wrocław, Doradcy Finansowi Wrocław, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2024-02-07 12:35:19 Pożyczka Obrotowa do 3 MLN zł - DOLNOŚLĄSKIE!

Województwo dolnośląskie stawia na innowacje i konkurencyjność przedsiębiorstw! Dzięki nowemu Funduszowi Powierniczemu o wartości 278 mln zł, mikro, małe i średnie firmy oraz przedsiębiorstwa typu small mid-caps i mid-caps z regionu będą mogły zainwestować w rozwój, automatyzację oraz ekoinnowacje. Projekt przewiduje wsparcie dla co najmniej 701 przedsiębiorstw, w tym 91 MŚP wprowadzających

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-02-01 11:04:31 Wschodnia Polska: Pożyczka na rozwój turystyki do 1 MLN zl - Oproc. 2%!

Przedsiębiorstwa z sektora turystycznego i pokrewnych branż mogą teraz skorzystać z atrakcyjnej formy wsparcia finansowego, która ułatwi rozwój ich działalności. Pożyczka na rozwój turystyki oferuje korzystne parametry, co czyni ją atrakcyjną opcją dla firm poszukujących funduszy na inwestycje.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-01-26 09:21:27 Nowe produkty Unijne na 2024 rok!

Dowiedz się, dlaczego 2024 rok może być znaczącym okresem dla przedsiębiorstw, otwierając nowe możliwości inwestycyjne i sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi sektora MŚP. Nie przegap szansy na uzyskanie ważnych informacji na temat unijnych wsparć finansowych, które mogą wpłynąć pozytywnie na kondycję polskiego biznesu. Zainicjuj swój sukces i zdobądź kluczowe wskazówki dotyczące korzystania z dostępnych funduszy inwestycyjnych!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-01-24 11:56:21 Mieszkanie na START: Nowy program na 2024 rok!

Marzysz o własnym gniazdku, a dotychczasowe warunki kredytowe sprawiały, że to wydawało się niemożliwe? Ministerstwo Rozwoju i Technologii ma dla Ciebie rewolucyjne rozwiązanie! W drugiej połowie 2024 roku startuje program Mieszkanie na Start – klucz do Twojego wymarzonego lokum.

Oprocentowanie od 0% do 1,5%

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights