Kredyt obrotowy, czyli niezawodny sposób na poprawienie płynności finansowej firmy.

2017-03-24 14:51:01 Kredyt obrotowy, czyli niezawodny sposób na poprawienie płynności finansowej firmy.

Każda firma potrzebuje stałego dopływu gotówki, by móc rozwijać swoją działalność. Płynność finansowa jest podstawą do tego, żeby utrzymać się na rynku. Przedsiębiorcy zastanawiają się z pewnością, w jaki sposób mogliby pozyskać środki na nowe transakcje handlowe, a coraz częściej najbardziej korzystnym rozwiązaniem okazuje się dla nich kredyt obrotowy.

Środki na bieżącą działalność można uzyskać poprzez skorzystanie z tak zwanych „obrotówek”. Można je wykorzystać  na dowolne cele: zakup towarów, gromadzenie zapasów, opłacanie dotychczasowych zobowiązań, bądź też na spłacenie zadłużenia w innym banku. Bez wątpienia, taki kredyt firmowy poprawia kondycję finansową danego przedsiębiorstwa, pozwalając mu tym samym utrzymać solidną pozycję na rynku.

Elastyczny instrument finansowy

Kredyty obrotowe określane są w branży jako „elastyczne instrumenty finansowe”. Pomagają przedsiębiorcom, którym zależy na nowych inwestycjach.
Jeśli chodzi o kredyt obrotowy jest to jeden z tych produktów, jaki jest najczęściej dostępny. Oprocentowanie rozpoczyna się nawet od 2%. Średnie oprocentowanie tego kredytu to około 4 – 7% a maksymalne to 10%, bez uwzględniania stawki zmiennej Wibor. Jest to zobowiązanie krótkoterminowe, udzielane na maksimum 4 lata. Z korzyścią dla biznesmenów jest to, iż są banki, w których można kredyt obrotowy pobrać jako kredyt rewolwingowy, czyli umożliwiający wielokrotną spłatę i ponowne uruchamianie do wysokości ustalonego limitu.

Szczegóły związane z udzieleniem kredytu

Warunki cenowe, marża banku oraz prowizja kredytu firmowego uzależnione są od czynników indywidualnych, takich jak:  okres działalności firmy, branża w jakiej ona prosperuje, historia kredytowa, ilość obecnie spłacanych zobowiązań, wykształcenie, posiadany majątek, stan cywilny, jak i wiele innych drobnych szczegółów.
W wybraniu najlepszej oferty bankowej pomoże Fintaxis Finanse, sprawdzając, które kredyty dla firm Wrocław są najkorzystniejsze. Skonsultowanie się ze specjalistami w firmie pozwoli również na 100% przekonać się, czy skorzystanie z „obrotówki” w przypadku danej firmy na pewno jest korzystne. Nie bez znaczenia jest bowiem to, że poza oprocentowaniem pod uwagę będzie trzeba wziąć również prowizję dla banku, a także sposób jej zapłaty. Kolejną kwestią jest zabezpieczenie zaciąganego kredytu. Warto wobec tego skorzystać z możliwości negocjacji warunków umowy kredytowej. Większość banków posiada przedziały cenowe, zależne od wyników finansowych firmy i produktów dodatkowych, jakie wpływają na obniżenie kosztów zaciąganego zobowiązania bez względu na rodzaj kredytu firmowego.

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem skontaktuj się biurem Fintaxis Finanse.

Nasi doradcy udzielą wszystkich niezbędnych informacji, pomogą znaleźć najkorzystniejszy kredyt spośród różnych ofert banków a także dopełnią wszelkich formalności.

Kredyt Wrocław, Kredyty Wrocław, Kredyt firmowy Wrocław, Kredyty Firmowe Wrocław, Kredyt Gotówkowy Wrocław, Kredyty Gotówkowe Wrocław, Kredyt Inwestycyjny Wrocław, Faktoring Wrocław, Factoring Wrocław, Kredyt hipoteczny Wrocław, Kredyty Hipoteczne Wrocław, Leasing Wrocław, Doradcy Finansowi Wrocław, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2022-09-21 11:19:33 Pożyczka Inwestycyjna dla LUBUSKICH Przedsiębiorców! - Oproc. 0,2%!

Potrzebujesz finansowania na swoje przedsięwzięcie, a może chcesz rozwinąć swój biznes? W województwie lubuskim teraz jest taka możliwość! Oferta przeznaczona w szczególności dla START-UPów!!

Sprawdź więcej szczegółów pożyczki! 

Czytaj więcej →
2022-09-19 12:21:23 Dotacja BREXIT- dla Polskich firm eksportowych poszkodowanych w związku z Brexitem.

Czy w wyniku opuszczenia przez Wielką Brytanie Unii Europejskiej Twoja firma odczuła negatywne skutki, utraciłeś możliwość importu lub eksportu? Zostałeś zmuszony do zmiany funkcjonowania przedsiębiorstwa? DOTACJA BREXIT będzie idealnym rozwiązaniem!

Sprawdź więcej szczegółów! 

Czytaj więcej →
2022-09-19 09:31:37 Bezzwrotne dotacje dla Przedszkoli oraz Szkół! - Nabór Ciągły.

Prowadzisz punkt szkolny lub przedszkolny, chcesz doposażyć lub przeprowadzić inwestycję? Już teraz możesz skorzystać z dotacji skierowanej dla Twojej działalności!

Trwa nabór wniosków o dotację dla szkół i przedszkoli z dofinansowaniem do 100%!

Sprawdź szczegóły oferty!

Czytaj więcej →
2022-09-16 08:07:11 Obniż raty swoich Kredytów i uzyskaj marżę już od 0,9%!

Koniec roku to czas promocji kredytów bankowych. Obecna sytuacja gospodarki zmusza do oszczędności dlatego w tym roku już we wrześniu pojawiają się mega oferty dla firm. Jedną z nich jest kredyt konsolidacyjny z kwotą do 650 000 zł i marżą od 0,9% w skali roku. Jest to strzał w dziesiątkę dla przedsiębiorców chcących obniżyć koszty swoich zobowiązań!

Sprawdź jak uzyskać decyzję w jeden dzień! 

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu