
Kredyt na innowacje technologiczne jest wsparciem kierowanym na projekty dotyczące wdrożenia technologii oraz doskonalenia wiedzy technicznej, która umożliwi wytwarzanie nowych lub znacząco ulepszonych, w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, towarów, procesów lub usług. Wsparciem objęte będą, również wydatki (m.in. środki trwałe), niezbędne do wdrożenia danej technologii.
Rodzaj i poziom dofinansowania.
- Dofinansowanie w formie dotacji – „premii technologicznej” otrzymuje się celem spłaty części kredytu technologicznego.
- Dofinansowaniu podlegają wydatki kwalifikowalne przeznaczone na inwestycję technologiczną oraz na zrealizowane przez podmioty zewnętrzne ekspertyzy, studia, koncepcje i projekty związane z inwestycją.
- Kredyt na innowacje technologiczne przyznawany jest na zasadach komercyjnych przez banki przy udziale własnym kredytobiorcy min. 0%.
- Do 70% dofinansowania inwestycji!
Kwota maksymalna:
BRAK KWOTY MAKSYMALNEJ.
Kto może starać się o dofinansowanie?
- Firmy spełniające kryteria mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa.
- Przedsiębiorstwa posiadające zdolność kredytową.
- Podmioty gospodarcze z Całej Polski!
Na co można przeznaczyć kredyt?
- zakup nieruchomości niezabudowanej lub zabudowanej, w tym zakup prawa użytkowania wieczystego, pod warunkiem, że nieruchomość będzie używana wyłącznie do celów inwestycji technologicznej.
- zakup, wytworzenie, a także koszty montażu i uruchomienia nowych środków trwałych innych niż określone w pkt 1.
- zakup używanych środków trwałych, a także koszty montażu i uruchomienia używanych środków trwałych innych niż określone w pkt 1.
- zakup robót i materiałów budowlanych w celu budowy lub rozbudowy budynków, budowli lub ich części.
- zakup wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz nieopatentowanej wiedzy technicznej.
- pokrycie kosztów związanych z najmem lub dzierżawą gruntów, budynków i budowli lub ich części, poniesionych do dnia zakończenia realizacji inwestycji technologicznej.
- wykonane przez doradców zewnętrznych studia, ekspertyzy, koncepcje i projekty techniczne, niezbędne do wdrożenia nowej technologii w ramach inwestycji technologicznej.
Przykład inwestycji:
Firma inwestuje w zakup maszyny dzięki, której liczba pracowników odpowiedzialna za konkretną czynność w przedsiębiorstwie (którą wykonuje teraz maszyna) jest mniejsza. Np. z 50 pracowników zrobiło się 20. Jest to idealny przykład wprowadzenia do firmy innowacji technologicznej.
Jeżeli jesteś zainteresowany skontaktuj się z Ekspertem Fintaxis Finanse.
Nasi doradcy omówią Ci wszystkie szczegóły kredytu, pomogą w kompletacji dokumentów, zajmą się wnioskami.
Zadzwoń! +22 16 47 816 KONTAKT >>>