Kredyt gotówkowy – co musisz wiedzieć

2017-05-09 21:59:11 Kredyt gotówkowy – co musisz wiedzieć

Zakup nowego sprzętu RTV/AGD, remont, wyjazd na wakacje lub po prostu bieżące wydatki sfinansować można z kredytu gotówkowego na dowolny cel, który nie wymaga zabezpieczenia, tak jak to jest w przypadku kredytów hipotecznych. Udzielane są też na krótszy okres i na mniejsze kwoty. Stanowią jedną z najczęściej wybieranych form finansowania wydatków.

Co mówi prawo?

Kredyty gotówkowe oferowane przez Fintaxis Finanse we Wrocławiu udzielane są najczęściej przez banki, ale mają je w swojej ofercie również SKOKI. Podlegają ustawie o kredycie konsumenckim, dlatego zanim się na nie zdecydujemy, dobrze poznać swoje prawa i zobowiązania, jakie są z nimi związane. Przede wszystkim kredytobiorca ma prawo odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni od daty złożenia oświadczenia rezygnacyjnego, nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji. Może on również spłacić całość kredytu w dowolnym momencie, dzięki czemu zostaną mu zwrócone koszty poniesione z tytułu ubezpieczenia i prowizji adekwatnie do niewykorzystanego okresu.

Oprocentowanie i okres kredytowania

To jedne z ważniejszych kwestii, jakie trzeba przeanalizować i na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kredytu. Maksymalną kwotą, jaką możemy otrzymać, jest najczęściej do 150 000 zł, w niektórych bankach można uzyskać kwotę do 200 000zł lub więcej w zależności od zdolności kredytowej. Maksymalny okres kredytowania wynosi 10 a nawet 12 lat. Jeżeli chodzi o oprocentowanie, to nie może ono przekraczać wartości, jaka odpowiada 4-krotności stopy lombardowej, czyli 10%. W zależności od oferty banku może być ono mniej lub bardziej korzystne dla kredytobiorcy. Zapoznając się z ofertami, zazwyczaj spotkamy się z oprocentowaniem w wysokości 9%. Klienci z dobrą historią kredytową oraz dobrą zdolnością kredytową mogę uzyskać kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym nawet rzędu około 5-7% w skali roki

Przemyślana decyzja

Kredyt związany jest z koniecznością spłaty comiesięcznych rat, dlatego decyzja o nim nie może być podjęta pod wpływem emocji i należy dokładnie przemyśleć, ile właściwie potrzebujemy. Kredyt gotówkowy we Wrocławiu dedykowany jest zarówno klientom o mniejszych, jak też większych potrzebach. W przypadku zakupu sprzętu czy wyposażenia domu może on wynieść 1000-5000 zł. Jeżeli jednak czeka nas większa inwestycja, może się okazać, iż potrzebować będziemy większej kwoty, np. 20-50 tys. zł lub jeszcze większej. Zawsze jednak trzeba doliczyć go do naszych comiesięcznych wydatków.

Kredyt we Wrocławiu, ale też w innych miastach, bardzo często można otrzymać w promocyjnej ofercie. Bardzo często oznacza to dla kredytobiorcy niższe koszty lub też dłuższy okres kredytowania. Zdarza się również, że banki przy kredytach na pewne kwoty nie wymagają zapłaty prowizji. Nie zawsze dotyczy to banków, w których mamy konto, dlatego tak ważne jest, aby zapoznać się też z innymi ofertami. Być może kredyt promocyjny otrzymamy od zupełnie innego kredytodawcy. Zawsze w doborze dobrego kredytu pomogą Doradcy Finansowi z Fintaxis Finanse. Potrzebujesz wsparcia? Zgłoś się do nas!

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem skontaktuj się biurem Fintaxis Finanse.

Nasi doradcy udzielą wszystkich niezbędnych informacji, pomogą znaleźć najkorzystniejszy kredyt spośród różnych ofert banków a także dopełnią wszelkich formalności.

Kredyt Wrocław, Kredyty Wrocław, Kredyt firmowy Wrocław, Kredyty Firmowe Wrocław, Kredyt Gotówkowy Wrocław, Kredyty Gotówkowe Wrocław, Kredyt Inwestycyjny Wrocław, Faktoring Wrocław, Factoring Wrocław, Kredyt hipoteczny Wrocław, Kredyty Hipoteczne Wrocław, Leasing Wrocław, Doradcy Finansowi Wrocław, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2022-06-30 13:15:07 Zalety współpracy z Ekspertem Fintaxis Finanse.

Fintaxis Finanse jest liderem w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań finansowych. W swoim zespole mieści wykwalifikowanych Ekspertów ds. Pożyczek Unijnych, Pożyczek Płynnościowych, Pożyczek Biznesowych, Kredytów Hipotecznych oraz Ubezpieczeń.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-30 09:23:46 Pożyczka Unijna dla Dolnego Śląska.

W lipcu br. rusza nowy nabór wniosków na unijne pożyczki rozwojowe na województwo dolnośląskie. Środki mają stałe preferencyjne oprocentowanie i będzie można przeznaczyć na cele inwestycyjne w tym zakup środków trwałych, budowę, rozbudowę oraz zakup nieruchomości komercyjnych.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-30 08:17:57 Miliardy na rozwój dla przedsiębiorców. Projekt KPO.

Pieniądze z KPO (Krajowy Plan Odbudowy) pomogą Polsce szybciej osiągnąć wyznaczone wcześniej cele. Dzięki tym środkom zrealizowane będą nowe inwestycje, przyśpieszy wzrost gospodarczy oraz zwiększone zostanie zatrudnienie. Dla przedsiębiorców przeznaczone będą środki jakich dawno nie było.

 

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-29 11:11:45 6 kroków do uzyskania kredytu hipotecznego z Fintaxis Finanse.

Otrzymanie kredytu hipotecznego nie musi być trudne. Z Ekspertami Fintaxis Finanse wystarczy kilka kroków. Umów się z nami i sprawdź najlepsze oferty. Pomożemy Ci szybko uzyskać finansowanie na zakup wybranej nieruchomości.

 

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu