Faktoring, dla kogo i w jakim celu?

2016-10-25 11:05:35 Faktoring, dla kogo i w jakim celu?

Wystawiając fakturę za sprzedane produkty lub wykonane usługi, przedsiębiorca najczęściej daje klientowi pewien czas na jej uregulowanie, np. dwa tygodnie. Może jednak znacznie szybciej uzyskać płatność za fakturę, dzięki usłudze faktoringu.

 Na czym to polega?

Faktoring, czyli sprzedaż nieprzeterminowanych należności wyspecjalizowanym firmom, jest sposobem na unikanie zatorów płatniczych i natychmiastowe otrzymanie zapłaty za wykonaną usługę czy zrealizowaną dostawę. Obecnie polskie firmy coraz częściej korzystają z takiej możliwości.

Dla kogo i w jakim celu?

Usługa faktoringu polega na rzeczywistym odsprzedaniu wyspecjalizowanej firmie nieprzeterminowanych należności. Faktoring w żadnym przypadku nie może być traktowany na równi z windykacją należności, bowiem nie na tym polega. W przypadku faktoringu przedsiębiorca odsprzedaje firmie faktoringowej swoje faktury, z przyszłym terminem zapłaty, uzyskując natychmiast swoją należność, uszczuploną o prowizję, natomiast nie może sprzedać już przeterminowanych faktur, które z różnych powodów nie zostały opłacone przez klientów lub kontrahentów. Dzięki faktoringowi firmy mogą udzielać swoim klientom kredytu kupieckiego, ale z drugiej strony na bieżąco korzystają z pieniędzy wypłacanych za wystawione faktury przez firmy faktoringowe.

Popularność faktoringu w Polsce. 

Firmy faktoringowe w większości przypadków skupione są w Polskim Związku Faktorów. W 2013 roku sfinansowały wierzytelności o łącznej wartości ponad 96 mld zł, co oznacza wzrost wartości o 15,5% w stosunku rok do roku. W 2014 roku sytuacja w branży jeszcze bardziej powinna się poprawić.  W rozwoju rynku faktoringowego w Polsce pomaga zażegnanie niedawnego kryzysu gospodarczego. Spowolnienie we wzroście PKB w Polsce spowodowało tylko nieznaczne obniżenie się dynamiki wzrostu wartości finansowanych przez firmy faktoringowe faktur – z 20% w 2012 roku do 15,5% w 2013 roku.

Fakt korzystania przez polskich przedsiębiorców z usług faktoringowych świadczy jednoznacznie o tym, że rynek dojrzewa. Właściciele firm stają się zaś bardziej świadomi tego, jakie korzyści wynikają ze ściągania nieprzeterminowanych należności w ich imieniu przez zewnętrzne firmy. Nawet koszty faktoringu nie są przeszkodą w jego rozwoju na polskim rynku usług finansowych kierowanych do firm.

Szerzej jak działa faktoring opisaliśmy w ofercie naszego biura.

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem skontaktuj się biurem Fintaxis Finanse.

Nasi doradcy udzielą wszystkich niezbędnych informacji, pomogą znaleźć najkorzystniejszy kredyt spośród różnych ofert banków a także dopełnią wszelkich formalności.

Kredyt Wrocław, Kredyty Wrocław, Kredyt firmowy Wrocław, Kredyty Firmowe Wrocław, Kredyt Gotówkowy Wrocław, Kredyty Gotówkowe Wrocław, Kredyt Inwestycyjny Wrocław, Faktoring Wrocław, Factoring Wrocław, Kredyt hipoteczny Wrocław, Kredyty Hipoteczne Wrocław, Leasing Wrocław, Doradcy Finansowi Wrocław, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2023-11-23 12:26:03 Dotacja HoReCa dla przedsiębiorców: nowe nabory!

Wsparcie dla branż szczególnie dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Obejmuje to hotele, restauracje, catering, obiekty turystyczne i kulturalne. Nabór wniosków planowany jest na pierwszy kwartał 2024 roku, a szacuje się, że korzyścią z tego dofinansowania będzie mogło cieszyć się około 3800 firm z całej Polski.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-26 08:50:10 Obniżenie Podatków z ulgą podatkową dla przedsiębiorców.

Optymalizacja Podatkowa na Koniec Roku: Odkryj Tajemnice Ulgi i Zmniejsz zobowiązania podatkowe. Czas działa na Twoją korzyść! Odkryj, jakie ulgi podatkowe mogą pomóc Ci obniżyć podatki na koniec roku. Poznaj nasze wskazówki i optymalizuj swoje finanse już teraz!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-11 09:43:02 Ulga podatkowa na nowe inwestycje w Polsce.

Dla przedsiębiorców w Polsce, ulga podatkowa na inwestycje w ramach programu „Polska Strefa Inwestycji” stanowi doskonałą okazję do rozwoju swojego biznesu. W poniższym praktycznym przewodniku przedstawiamy kroki, które pomogą Ci zdobyć ulgę podatkową na nową inwestycję.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-10 13:06:26 Ulga na prototypy - Wsparcie Innowacyjnych Projektów!

Ulga umożliwia odliczenie od podstawy opodatkowania kosztów związanych z próbną produkcją nowego lub ulepszonego produktu oraz wprowadzeniem tego produktu na rynek. Dzięki tej preferencji podatkowej przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulgi, aby zrekompensować koszty związane z innowacyjnymi projektami i wprowadzeniem ich do praktyki.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights