Faktoring, dla kogo i w jakim celu?

2016-10-25 11:05:35 Faktoring, dla kogo i w jakim celu?

Wystawiając fakturę za sprzedane produkty lub wykonane usługi, przedsiębiorca najczęściej daje klientowi pewien czas na jej uregulowanie, np. dwa tygodnie. Może jednak znacznie szybciej uzyskać płatność za fakturę, dzięki usłudze faktoringu.

 Na czym to polega?

Faktoring, czyli sprzedaż nieprzeterminowanych należności wyspecjalizowanym firmom, jest sposobem na unikanie zatorów płatniczych i natychmiastowe otrzymanie zapłaty za wykonaną usługę czy zrealizowaną dostawę. Obecnie polskie firmy coraz częściej korzystają z takiej możliwości.

Dla kogo i w jakim celu?

Usługa faktoringu polega na rzeczywistym odsprzedaniu wyspecjalizowanej firmie nieprzeterminowanych należności. Faktoring w żadnym przypadku nie może być traktowany na równi z windykacją należności, bowiem nie na tym polega. W przypadku faktoringu przedsiębiorca odsprzedaje firmie faktoringowej swoje faktury, z przyszłym terminem zapłaty, uzyskując natychmiast swoją należność, uszczuploną o prowizję, natomiast nie może sprzedać już przeterminowanych faktur, które z różnych powodów nie zostały opłacone przez klientów lub kontrahentów. Dzięki faktoringowi firmy mogą udzielać swoim klientom kredytu kupieckiego, ale z drugiej strony na bieżąco korzystają z pieniędzy wypłacanych za wystawione faktury przez firmy faktoringowe.

Popularność faktoringu w Polsce. 

Firmy faktoringowe w większości przypadków skupione są w Polskim Związku Faktorów. W 2013 roku sfinansowały wierzytelności o łącznej wartości ponad 96 mld zł, co oznacza wzrost wartości o 15,5% w stosunku rok do roku. W 2014 roku sytuacja w branży jeszcze bardziej powinna się poprawić.  W rozwoju rynku faktoringowego w Polsce pomaga zażegnanie niedawnego kryzysu gospodarczego. Spowolnienie we wzroście PKB w Polsce spowodowało tylko nieznaczne obniżenie się dynamiki wzrostu wartości finansowanych przez firmy faktoringowe faktur – z 20% w 2012 roku do 15,5% w 2013 roku.

Fakt korzystania przez polskich przedsiębiorców z usług faktoringowych świadczy jednoznacznie o tym, że rynek dojrzewa. Właściciele firm stają się zaś bardziej świadomi tego, jakie korzyści wynikają ze ściągania nieprzeterminowanych należności w ich imieniu przez zewnętrzne firmy. Nawet koszty faktoringu nie są przeszkodą w jego rozwoju na polskim rynku usług finansowych kierowanych do firm.

Szerzej jak działa faktoring opisaliśmy w ofercie naszego biura.

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem skontaktuj się biurem Fintaxis Finanse.

Nasi doradcy udzielą wszystkich niezbędnych informacji, pomogą znaleźć najkorzystniejszy kredyt spośród różnych ofert banków a także dopełnią wszelkich formalności.

Kredyt Wrocław, Kredyty Wrocław, Kredyt firmowy Wrocław, Kredyty Firmowe Wrocław, Kredyt Gotówkowy Wrocław, Kredyty Gotówkowe Wrocław, Kredyt Inwestycyjny Wrocław, Faktoring Wrocław, Factoring Wrocław, Kredyt hipoteczny Wrocław, Kredyty Hipoteczne Wrocław, Leasing Wrocław, Doradcy Finansowi Wrocław, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2022-06-30 13:15:07 Zalety współpracy z Ekspertem Fintaxis Finanse.

Fintaxis Finanse jest liderem w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań finansowych. W swoim zespole mieści wykwalifikowanych Ekspertów ds. Pożyczek Unijnych, Pożyczek Płynnościowych, Pożyczek Biznesowych, Kredytów Hipotecznych oraz Ubezpieczeń.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-30 09:23:46 Pożyczka Unijna dla Dolnego Śląska.

W lipcu br. rusza nowy nabór wniosków na unijne pożyczki rozwojowe na województwo dolnośląskie. Środki mają stałe preferencyjne oprocentowanie i będzie można przeznaczyć na cele inwestycyjne w tym zakup środków trwałych, budowę, rozbudowę oraz zakup nieruchomości komercyjnych.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-30 08:17:57 Miliardy na rozwój dla przedsiębiorców. Projekt KPO.

Pieniądze z KPO (Krajowy Plan Odbudowy) pomogą Polsce szybciej osiągnąć wyznaczone wcześniej cele. Dzięki tym środkom zrealizowane będą nowe inwestycje, przyśpieszy wzrost gospodarczy oraz zwiększone zostanie zatrudnienie. Dla przedsiębiorców przeznaczone będą środki jakich dawno nie było.

 

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-29 11:11:45 6 kroków do uzyskania kredytu hipotecznego z Fintaxis Finanse.

Otrzymanie kredytu hipotecznego nie musi być trudne. Z Ekspertami Fintaxis Finanse wystarczy kilka kroków. Umów się z nami i sprawdź najlepsze oferty. Pomożemy Ci szybko uzyskać finansowanie na zakup wybranej nieruchomości.

 

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu