Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

2018-04-27 10:20:38 Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Jeszcze przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej trzeba podjąć szereg decyzji, np. wybrać formę opodatkowania. Już na tym etapie przydaje się pomoc eksperta – trafny wybór może oznaczać nawet tysiące złotych oszczędności w skali roku. Poznaj 5 powodów, dla których przygodę z przedsiębiorczością powinieneś rozpocząć od wybrania biura rachunkowego.

Rynek usług księgowych się rozrasta

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 40 000 biur rachunkowych, zaś wartość rynku usług księgowych wycenia się na ok. 5 mld zł. Nie wszystkie biura działają lokalnie – na rynku przybywa nowoczesnych podmiotów, które stawiają na kontakt z klientami za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Dzięki temu ofertę kierują do firm z całej Polski.

Jeżeli rozważasz założenie własnej firmy, będziesz potrzebował wsparcia specjalistów z zakresu prawa podatkowego. Poznaj 5 powodów, dla których warto poszukać dobrego biura rachunkowego i nawiązać z nim współpracę:

1. Oszczędzasz czas

Prowadzenia ksiąg rachunkowych firmy można się nauczyć. Kłopot jednak w tym, że przepisy zmieniają się często – tylko w pierwszych miesiącach 2018 r. mikroprzedsiębiorców zaczął obowiązywać Jednolity Plik Kontrolny (JPK), zaś w ustawie o PIT zmodyfikowano szereg przepisów. Dla przedsiębiorcy samodzielnie prowadzącego księgowość swojej firmy oznacza to konieczność systematycznego dokształcania się.

Biura rachunkowe dbają nie tylko o księgi rachunkowe firmy – zakres ich działania jest szerszy. Jeżeli w planach masz zatrudnienie pracownika, przybędzie Ci obowiązków. Biuro, z którym podpiszesz umowę, zadba o rozliczanie zatrudnionych przez Ciebie osób.

2. Oszczędzasz pieniądze

Zatrudnienie księgowego na etat opłaca się dużym firmom, które zatrudniają dziesiątki lub setki osób. W przypadku mikro- i małych przedsiębiorstw korzystniejszą opcją jest podpisanie umowy z biurem rachunkowym. Outsourcing usług księgowych jest tańszy, a jego dodatkowym plusem jest fakt, że nie trzeba szukać zastępstwa dla zatrudnionego pracownika na czas np. urlopu czy zwolnienia lekarskiego.

Gdy mowa o kwestiach finansowych, trzeba pamiętać, że zarówno zrekrutowanie i zatrudnienie pracownika, jak i stworzenie mu miejsca pracy kosztuje. Specjalistyczne oprogramowanie księgowe czy podpis elektroniczny – to tylko kilka wydatków, które generuje decyzja o zatrudnieniu eksperta na etat.

3. Nie odpowiadasz finansowo za błędy

Biura rachunkowe mają obowiązek wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. Gdy będziesz poszukiwał biura, które będzie czuwać nad księgowością Twojej firmy, pamiętaj, aby poruszyć tę kwestię. Jeżeli okaże się, że pracownicy biura nie dopilnowali swoich obowiązków, nie będziesz ponosił konsekwencji – szkody zostaną pokryte z polisy.

Jak wygląda kwestia odpowiedzialności za błędy popełnione przez księgowego pracującego na etacie? Zgodnie z art. 199 Kodeksu pracy odszkodowanie ustala się w wysokości wyrządzonej szkody, przy czym nie może ono przewyższać kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia.

4. Możesz skorzystać z kompleksowej oferty

Niektóre biura rachunkowe proponują znacznie więcej niż prowadzenie ksiąg rachunkowych czy rozliczanie zatrudnionych pracowników. Przykładowo przedsiębiorca może skorzystać z pomocy prawnej. Fintaxis Finanse proponuje Klientom dostęp do zróżnicowanych form finansowania (np. kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny) oraz ubezpieczeń na korzystnych warunkach.

Kompleksowa oferta biura rachunkowego pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze – przedsiębiorca w jednym miejscu może uzyskać potrzebną mu pomoc.

5. To jest wygodne

Korzystanie z biura rachunkowego jest wygodne – wystarczy dostarczyć dokumenty, a całą resztą zajmą się specjaliści. Jeżeli chodzi o doręczenie np. faktur, to wcale nie trzeba robić tego osobiście. Niektóre biura rachunkowe współpracują z firmami kurierskimi – wystarczy przekazać dokumenty kurierowi.

Fintaxis Finanse z myślą o wygodzie Klientów stworzył platformę online. Każdy Klient może się zalogować na swoje konto w dowolnym momencie i wysłać dokumenty drogą elektroniczną.

Współpraca z biurem rachunkowym – zagrożenia

Czy współpraca z biurem rachunkowym może wiązać się z ryzykiem? Owszem – w każdej branży działają nierzetelne firmy. Może zdarzyć się, że biuro nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, nie informuje o nowościach w prawie podatkowym czy nie dba o interesy swojego Klienta. Aby zminimalizować ryzyko, warto sprawdzić referencje wybranego podmiotu.

Pozostałe aktualności

2024-02-07 12:35:19 Pożyczka Obrotowa do 3 MLN zł - DOLNOŚLĄSKIE!

Województwo dolnośląskie stawia na innowacje i konkurencyjność przedsiębiorstw! Dzięki nowemu Funduszowi Powierniczemu o wartości 278 mln zł, mikro, małe i średnie firmy oraz przedsiębiorstwa typu small mid-caps i mid-caps z regionu będą mogły zainwestować w rozwój, automatyzację oraz ekoinnowacje. Projekt przewiduje wsparcie dla co najmniej 701 przedsiębiorstw, w tym 91 MŚP wprowadzających

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-02-01 11:04:31 Wschodnia Polska: Pożyczka na rozwój turystyki do 1 MLN zl - Oproc. 2%!

Przedsiębiorstwa z sektora turystycznego i pokrewnych branż mogą teraz skorzystać z atrakcyjnej formy wsparcia finansowego, która ułatwi rozwój ich działalności. Pożyczka na rozwój turystyki oferuje korzystne parametry, co czyni ją atrakcyjną opcją dla firm poszukujących funduszy na inwestycje.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-01-26 09:21:27 Nowe produkty Unijne na 2024 rok!

Dowiedz się, dlaczego 2024 rok może być znaczącym okresem dla przedsiębiorstw, otwierając nowe możliwości inwestycyjne i sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi sektora MŚP. Nie przegap szansy na uzyskanie ważnych informacji na temat unijnych wsparć finansowych, które mogą wpłynąć pozytywnie na kondycję polskiego biznesu. Zainicjuj swój sukces i zdobądź kluczowe wskazówki dotyczące korzystania z dostępnych funduszy inwestycyjnych!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-01-24 11:56:21 Mieszkanie na START: Nowy program na 2024 rok!

Marzysz o własnym gniazdku, a dotychczasowe warunki kredytowe sprawiały, że to wydawało się niemożliwe? Ministerstwo Rozwoju i Technologii ma dla Ciebie rewolucyjne rozwiązanie! W drugiej połowie 2024 roku startuje program Mieszkanie na Start – klucz do Twojego wymarzonego lokum.

Oprocentowanie od 0% do 1,5%

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights