Zniesienie wiz dla Ukrainy a zatrudnienie Ukraińca w Polsce

2017-06-14 20:32:25 Zniesienie wiz dla Ukrainy a zatrudnienie Ukraińca w Polsce

Unia Europejska otworzyła się na Ukraińców. Od 11 czerwca 2017 roku mają oni możliwość przebywania na terenie UE przez okres 90 dni w ciągu pół roku bez konieczności posiadania wizy. Celem podróży mogą być wakacje, odwiedziny u rodziny bądź spotkanie biznesowe. Warunki zatrudnienia dla obcokrajowców z Ukrainy pozostają jednak bez zmian.

 Wciąż możemy liczyć na wsparcie ukraińskich pracowników

Legalne zatrudnienie obcokrajowców z Ukrainy w innych krajach, niż np. Polska nie jest tak liberalne, co oznacza, że aktualnie obywatele tego kraju nie mogą liczyć na duże ułatwienie. W przekonaniu wielu osób zniesienie wiz mogłoby wywołać zjawisko pseudoturystyki. Ukraińcy wyjeżdżając w celach turystycznych do krajów Europy Zachodniej, mogliby skorzystać z możliwości podjęcia się nielegalnej pracy. To jednak jest bardzo mało prawdopodobne, ponieważ zachodni rynek pracy wciąż pozostaje trudnym środowiskiem dla potencjalnych pracowników ze wschodu.

Można zatem przypuszczać, że Polska nadal jest atrakcyjnym krajem pod względem pracy dla swoich wschodnich sąsiadów. Pomimo atrakcyjnych, wyższych niż w naszym kraju zarobków, Ukraińcy nie będą nadal mogli w tak łatwy sposób skorzystać z legalnego zatrudnienia.

Możliwe zatrudnienie bez pozwolenia

Polskie prawo przewiduje możliwość zatrudnienia obcokrajowców z Ukrainy bez konieczności uzyskania pozwolenia na pracę. Mogą oni pracować w naszym kraju przez okres 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Zanim jednak pracodawca zatrudni ich w swojej firmie, musi zarejestrować ich w urzędzie pracy, składając pisemne oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy tym cudzoziemcom, uwzględniając w nim następujące dane przyszłego pracownika:

  • nazwę zawodu
  • miejsce wykonywania pracy
  • datę rozpoczęcia i okres, przez który będzie wykonywana praca
  • rodzaj umowy, która stanowi podstawę wykonywania pracy
  • wysokość wynagrodzenia brutto za pracę
  • stosowną informacje o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych w oparciu o lokalny rynek pracy oraz o zapoznaniu się z przepisami związanymi z pobytem i pracą cudzoziemców.

Obcokrajowiec może zostać zatrudniony na podstawie umowy o pracę bądź umowy cywilnoprawnej, czyli umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Również biuro podatkowe Fintaxis Finanse z Wrocławia oferujące usługi kadrowo płacowe, z których korzysta wielu pracodawców, zajmuje się prowadzeniem akt osobowych takiego pracownika, opracowaniem stosownych dokumentów dotyczących nawiązania i rozwiązania relacji pracy oraz obsługą samego zatrudnienia. Obecnie obsługujemy wiele firm, które zatrudniają Ukraińców. W ramach obsługi kadrowo-płacowej wykonujemy pełen zakres czynności pozwalający na uzyskanie zgody w urzędach na zatrudnienie obcokrajowca oraz przygotowujemy wszystkie formalności kadrowo placowe. Powierzając nam obsługę swoich pracowników możesz być spokojny. Mamy najlepsze kadry i płace we Wrocławiu. Sprawdź nas.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami kadrowo płacowymi zgłoś się do nas.

 

Obsługa zatrudnienia obcokrajowców Wrocław, obsługa zatrudnienia Ukraińców Wrocław, zatrudnienie Ukraińców Wrocław, outsourcing zatrudnienia Ukraińców Wrocław, outsourcing obcokrajowców Wrocław, kadry i płace obcokrajowców Wrocław, zatrudnienie Ukraińców Wrocław, kadry płace Wrocław, kadry i płace Wrocław, obsługa kadrowo-płacowa, outsourcing kadrowo-płacowy, outsourcing kadr i płac, outsourcing kadr i płac Wrocław, outsourcing kadr i płac Wrocław psie pole, outsourcing kadr i płac Wrocław Brucknera, kadrowa Wrocław, Płacowa Wrocław, doradca podatkowy, kancelaria podatkowa Wrocław, biuro rachunkowe Wrocław, biuro podatkowe Wrocław, księgowość online Wrocław, biuro księgowe Wrocław, księgowość Wrocław, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2023-11-23 12:26:03 Dotacja HoReCa dla przedsiębiorców: nowe nabory!

Wsparcie dla branż szczególnie dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Obejmuje to hotele, restauracje, catering, obiekty turystyczne i kulturalne. Nabór wniosków planowany jest na pierwszy kwartał 2024 roku, a szacuje się, że korzyścią z tego dofinansowania będzie mogło cieszyć się około 3800 firm z całej Polski.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-26 08:50:10 Obniżenie Podatków z ulgą podatkową dla przedsiębiorców.

Optymalizacja Podatkowa na Koniec Roku: Odkryj Tajemnice Ulgi i Zmniejsz zobowiązania podatkowe. Czas działa na Twoją korzyść! Odkryj, jakie ulgi podatkowe mogą pomóc Ci obniżyć podatki na koniec roku. Poznaj nasze wskazówki i optymalizuj swoje finanse już teraz!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-11 09:43:02 Ulga podatkowa na nowe inwestycje w Polsce.

Dla przedsiębiorców w Polsce, ulga podatkowa na inwestycje w ramach programu „Polska Strefa Inwestycji” stanowi doskonałą okazję do rozwoju swojego biznesu. W poniższym praktycznym przewodniku przedstawiamy kroki, które pomogą Ci zdobyć ulgę podatkową na nową inwestycję.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-10 13:06:26 Ulga na prototypy - Wsparcie Innowacyjnych Projektów!

Ulga umożliwia odliczenie od podstawy opodatkowania kosztów związanych z próbną produkcją nowego lub ulepszonego produktu oraz wprowadzeniem tego produktu na rynek. Dzięki tej preferencji podatkowej przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulgi, aby zrekompensować koszty związane z innowacyjnymi projektami i wprowadzeniem ich do praktyki.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights