Zniesienie wiz dla Ukrainy a zatrudnienie Ukraińca w Polsce

2017-06-14 20:32:25 Zniesienie wiz dla Ukrainy a zatrudnienie Ukraińca w Polsce

Unia Europejska otworzyła się na Ukraińców. Od 11 czerwca 2017 roku mają oni możliwość przebywania na terenie UE przez okres 90 dni w ciągu pół roku bez konieczności posiadania wizy. Celem podróży mogą być wakacje, odwiedziny u rodziny bądź spotkanie biznesowe. Warunki zatrudnienia dla obcokrajowców z Ukrainy pozostają jednak bez zmian.

 Wciąż możemy liczyć na wsparcie ukraińskich pracowników

Legalne zatrudnienie obcokrajowców z Ukrainy w innych krajach, niż np. Polska nie jest tak liberalne, co oznacza, że aktualnie obywatele tego kraju nie mogą liczyć na duże ułatwienie. W przekonaniu wielu osób zniesienie wiz mogłoby wywołać zjawisko pseudoturystyki. Ukraińcy wyjeżdżając w celach turystycznych do krajów Europy Zachodniej, mogliby skorzystać z możliwości podjęcia się nielegalnej pracy. To jednak jest bardzo mało prawdopodobne, ponieważ zachodni rynek pracy wciąż pozostaje trudnym środowiskiem dla potencjalnych pracowników ze wschodu.

Można zatem przypuszczać, że Polska nadal jest atrakcyjnym krajem pod względem pracy dla swoich wschodnich sąsiadów. Pomimo atrakcyjnych, wyższych niż w naszym kraju zarobków, Ukraińcy nie będą nadal mogli w tak łatwy sposób skorzystać z legalnego zatrudnienia.

Możliwe zatrudnienie bez pozwolenia

Polskie prawo przewiduje możliwość zatrudnienia obcokrajowców z Ukrainy bez konieczności uzyskania pozwolenia na pracę. Mogą oni pracować w naszym kraju przez okres 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Zanim jednak pracodawca zatrudni ich w swojej firmie, musi zarejestrować ich w urzędzie pracy, składając pisemne oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy tym cudzoziemcom, uwzględniając w nim następujące dane przyszłego pracownika:

  • nazwę zawodu
  • miejsce wykonywania pracy
  • datę rozpoczęcia i okres, przez który będzie wykonywana praca
  • rodzaj umowy, która stanowi podstawę wykonywania pracy
  • wysokość wynagrodzenia brutto za pracę
  • stosowną informacje o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych w oparciu o lokalny rynek pracy oraz o zapoznaniu się z przepisami związanymi z pobytem i pracą cudzoziemców.

Obcokrajowiec może zostać zatrudniony na podstawie umowy o pracę bądź umowy cywilnoprawnej, czyli umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Również biuro podatkowe Fintaxis Finanse z Wrocławia oferujące usługi kadrowo płacowe, z których korzysta wielu pracodawców, zajmuje się prowadzeniem akt osobowych takiego pracownika, opracowaniem stosownych dokumentów dotyczących nawiązania i rozwiązania relacji pracy oraz obsługą samego zatrudnienia. Obecnie obsługujemy wiele firm, które zatrudniają Ukraińców. W ramach obsługi kadrowo-płacowej wykonujemy pełen zakres czynności pozwalający na uzyskanie zgody w urzędach na zatrudnienie obcokrajowca oraz przygotowujemy wszystkie formalności kadrowo placowe. Powierzając nam obsługę swoich pracowników możesz być spokojny. Mamy najlepsze kadry i płace we Wrocławiu. Sprawdź nas.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami kadrowo płacowymi zgłoś się do nas.

 

Obsługa zatrudnienia obcokrajowców Wrocław, obsługa zatrudnienia Ukraińców Wrocław, zatrudnienie Ukraińców Wrocław, outsourcing zatrudnienia Ukraińców Wrocław, outsourcing obcokrajowców Wrocław, kadry i płace obcokrajowców Wrocław, zatrudnienie Ukraińców Wrocław, kadry płace Wrocław, kadry i płace Wrocław, obsługa kadrowo-płacowa, outsourcing kadrowo-płacowy, outsourcing kadr i płac, outsourcing kadr i płac Wrocław, outsourcing kadr i płac Wrocław psie pole, outsourcing kadr i płac Wrocław Brucknera, kadrowa Wrocław, Płacowa Wrocław, doradca podatkowy, kancelaria podatkowa Wrocław, biuro rachunkowe Wrocław, biuro podatkowe Wrocław, księgowość online Wrocław, biuro księgowe Wrocław, księgowość Wrocław, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2022-01-19 10:08:08 Nowa pula pożyczek płynnościowych z oproc. 0,0%

Rusza nowa pula środków płynnościowych.

Oprocentowanie stałe w skali roku 0,0%

Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej →
2021-12-15 09:28:02 Planujesz kredyt hipoteczny? Przygotuj się!

Myślisz o kredycie hipotecznym?

Zaplanuj to!

Pomożemy Ci się przygotować.

Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej →
2021-11-30 10:41:34 Rusza nowa pula Pożyczki Płynnościowej 0,0%

Pożyczka Płynnościowa z oproc. 0,0%  znów dostępna na województwo dolnośląskie.

Ilość środków jest ograniczona.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2021-11-25 11:03:28 Black Week - sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy

Usługa wirtualnego biura za 1 zł.

Założenie spółki z o.o. z rabatem -50%.

U nas Black Friday zamienia się w Black Week.

Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu