Wnioski o Wakacje Kredytowe.

2022-07-19 14:24:01 Wnioski o Wakacje Kredytowe.

Ogólny dostęp do wniosków o wakacje kredytowe ma rozpocząć się już między 29 lipca, a 1 sierpnia 2022 roku!

Banki zapewniają, że złożenie wniosku o skorzystanie z wakacji kredytowych będzie bardzo proste i ma zająć około 1-2 minut.

Według przepisów spłata kredytu ma zostać zawieszona na okres wskazany we wniosku z dniem doręczenia wniosku do banku.

Bank będzie miał dokładnie 21 dni  (od dnia doręczenia wniosku) na jego potwierdzenie.

Wśród banków, które rozpoczynają 1 sierpnia br. nabór wniosków o wakacje kredytowe jest :

  • Bank Millennium udostępni klientom możliwość składania wniosku przez system bankowości elektronicznej – Millenet lub w placówce Banku Millennium”
  • Alior Bank również komunikował, że przyjmowanie wniosków w przypadku tego banku ruszy od 1 sierpnia. Jeżeli klienci złożą wniosek 1 sierpnia, a rata przypada na 1-go każdego miesiąca, ich rata ulegnie zawieszeniu- wyjaśnia Dyrektor ds. Projektów i Rozwoju Biznesu w Alior Banku.

Z dniem 29 lipca 2022 roku wymienione poniżej banki udostępnią wnioski o wakacje kredytowe:

  • PKO Bank Polski na swojej stronie internetowej oficjalnie poinformował, że „już od 29 lipca br. w serwisie iPKO będzie można złożyć online wniosek o ustawowe wakacje kredytowe”.
  • Santander Bank Polska, również będzie przyjmował wnioski od 29 lipca. W przypadku rat płatnych 1 sierpnia wniosek należy złożyć najpóźniej 1 sierpnia w godzinach porannych.
  • ING Bank Śląski poinformował, że wniosek o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego zostanie udostępniony „w dniu wejścia ustawy, czyli najwcześniej 29 lipca 2022 roku”.
  • mBank, zapewnił, że będzie gotowy na przyjmowanie wniosków o wakacje kredytowe zgodnie z przepisami od dnia wejścia ustawy w życie, to znaczy 29 lipca br. Wnioski będzie można składać przez bankowość elektroniczną.
  • Ostatnim bankiem, który poinformował o naborze wniosków o wakacje kredytowe dnia 29 lipca br. jest Getin Bank.

Banki, które nie podały jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia naboru o wnioski kredytowe.

  • Bank Pekao „Obecnie testujemy przygotowane rozwiązania systemowe. Udostępnimy możliwość składania wniosków poprzez serwis transakcyjny Pekao 24 oraz aplikację mobilną PeoPay. Składanie wniosków będzie również możliwe w oddziałach banku”- poinformowało biuro komunikacji tego banku.
  • BNP Paribas „Wakacje kredytowe zaczynają obowiązywać w dniu złożenia wniosku przez Klienta. Aby skorzystać z tego rozwiązania w danym miesiącu, kredytobiorca powinien złożyć wniosek do dnia pobierania raty z rachunku bankowego” – informują.

 

 

Skontaktuj się z Ekspertem Fintaxis Finanse jak skorzystać z wakacji kredytowych.

☎ tel. +48 22 164 78 16 ☎

Pozostałe aktualności

2024-04-04 14:41:43 Rusza Nabór wniosków: Dotacja HoReCa nabór od 6 maja 2024 r.!

Wsparcie dla MŚP z sektora HoReCa z dofinansowanie 90% do wartości inwestycji. Dotacje do 540 tys. zł są dostępne w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Aplikować mogą przedsiębiorstwa, które doświadczyły spadku przychodów z powodu pandemii oraz planują rozszerzenie lub zmianę profilu działalności.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-04-03 14:28:42 Odkryj elastyczne finansowanie bieżące i inwestycyjne dla branży Horeca.

Pożyczka dla Sektora Horeca to nie tylko finansowanie i inwestycje, ale także wsparcie w zdobywaniu dodatkowych dotacji. Dzięki nam, przedsiębiorstwa mogą rozwijać się, zwiększać konkurencyjność i doskonalić usługi, niezakłócając swojej stabilności finansowej.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-03-21 09:49:05 Jak Optymalnie Zamknąć Rok Podatkowy 2023? Ekspertyzy i Wskazówki - PIT i CIT

W świecie biznesu, koniec roku podatkowego staje się kluczowym momentem, wymagającym od przedsiębiorców strategicznego podejścia. Wielu właścicieli firm, stając przed perspektywą zamknięcia roku z deficytem, nie zdaje sobie sprawy z dalekosiężnych konsekwencji takiej decyzji.

Sprawdź jak nie zamykać roku podatkowego!

Czytaj więcej →
2024-03-13 09:35:57 Wakacje kredytowe przedłużone na 2024 rok: Zmiany w programie i kryteriach.

Zwiększone wsparcie z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców to dobra nowina dla osób borykających się z trudnościami w spłacie kredytów hipotecznych. Podniesienie wartości maksymalnego wsparcia, wydłużenie okresu pomocy i elastyczniejsze warunki spłaty to kroki w kierunku większej stabilności finansowej. Oto szansa na oddech dla tych, którym potrzebna jest pomoc w trudnych chwilach.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights