Od kiedy będą dostępne Wnioski o Wakacje Kredytowe?

2022-07-19 14:24:01 Od kiedy będą dostępne Wnioski o Wakacje Kredytowe?

Ogólny dostęp do wniosków o wakacje kredytowe ma rozpocząć się już między 29 lipca, a 1 sierpnia 2022 roku!

Banki zapewniają, że złożenie wniosku o skorzystanie z wakacji kredytowych będzie bardzo proste i ma zająć około 1-2 minut.

Według przepisów spłata kredytu ma zostać zawieszona na okres wskazany we wniosku z dniem doręczenia wniosku do banku.

Bank będzie miał dokładnie 21 dni  (od dnia doręczenia wniosku) na jego potwierdzenie.

 

 

Wśród banków, które rozpoczynają 1 sierpnia br. nabór wniosków o wakacje kredytowe jest :

  • Bank Millennium udostępni klientom możliwość składania wniosku przez system bankowości elektronicznej – Millenet lub w placówce Banku Millennium”
  • Alior Bank również komunikował, że przyjmowanie wniosków w przypadku tego banku ruszy od 1 sierpnia. Jeżeli klienci złożą wniosek 1 sierpnia, a rata przypada na 1-go każdego miesiąca, ich rata ulegnie zawieszeniu- wyjaśnia Dyrektor ds. Projektów i Rozwoju Biznesu w Alior Banku.

 

 

 

Z dniem 29 lipca 2022 roku wymienione poniżej banki udostępnią wnioski o wakacje kredytowe:

  • PKO Bank Polski na swojej stronie internetowej oficjalnie poinformował, że „już od 29 lipca br. w serwisie iPKO będzie można złożyć online wniosek o ustawowe wakacje kredytowe”.
  • Santander Bank Polska, również będzie przyjmował wnioski od 29 lipca. W przypadku rat płatnych 1 sierpnia wniosek należy złożyć najpóźniej 1 sierpnia w godzinach porannych.
  • ING Bank Śląski poinformował, że wniosek o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego zostanie udostępniony „w dniu wejścia ustawy, czyli najwcześniej 29 lipca 2022 roku”.
  • mBank, zapewnił, że będzie gotowy na przyjmowanie wniosków o wakacje kredytowe zgodnie z przepisami od dnia wejścia ustawy w życie, to znaczy 29 lipca br. Wnioski będzie można składać przez bankowość elektroniczną.
  • Ostatnim bankiem, który poinformował o naborze wniosków o wakacje kredytowe dnia 29 lipca br. jest Getin Bank.

 

Banki, które nie podały jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia naboru o wnioski kredytowe.

  • Bank Pekao „Obecnie testujemy przygotowane rozwiązania systemowe. Udostępnimy możliwość składania wniosków poprzez serwis transakcyjny Pekao 24 oraz aplikację mobilną PeoPay. Składanie wniosków będzie również możliwe w oddziałach banku”- poinformowało biuro komunikacji tego banku.
  • BNP Paribas „Wakacje kredytowe zaczynają obowiązywać w dniu złożenia wniosku przez Klienta. Aby skorzystać z tego rozwiązania w danym miesiącu, kredytobiorca powinien złożyć wniosek do dnia pobierania raty z rachunku bankowego” – informują.

 

 

Skontaktuj się z Ekspertem Fintaxis Finanse jak skorzystać z wakacji kredytowych.

☎ tel. +48 22 164 78 16 ☎

Pozostałe aktualności

2022-09-26 12:02:34 DOTACJA na Termodernizację budynków oraz OZE!

Zbliżają się chłodniejsze dni. Zastanawiałeś się jak zaoszczędzić na ogrzewaniu swojego mieszkania/ domu / siedziby firmy? Jak uzyskać dofinansowanie na nowe źródła ogrzewania? Może interesuje Cię fotowoltaika?

Sprawdź jak uzyskać dofinansowanie!

Czytaj więcej →
2022-09-21 11:19:33 Pożyczka Inwestycyjna dla LUBUSKICH Przedsiębiorców! - Oproc. 0,2%!

Potrzebujesz finansowania na swoje przedsięwzięcie, a może chcesz rozwinąć swój biznes? W województwie lubuskim teraz jest taka możliwość! Oferta przeznaczona w szczególności dla START-UPów!!

Sprawdź więcej szczegółów pożyczki! 

Czytaj więcej →
2022-09-19 12:21:23 Dotacja BREXIT- dla Polskich firm eksportowych poszkodowanych w związku z Brexitem.

Czy w wyniku opuszczenia przez Wielką Brytanie Unii Europejskiej Twoja firma odczuła negatywne skutki, utraciłeś możliwość importu lub eksportu? Zostałeś zmuszony do zmiany funkcjonowania przedsiębiorstwa? DOTACJA BREXIT będzie idealnym rozwiązaniem!

Sprawdź więcej szczegółów! 

Czytaj więcej →
2022-09-19 09:31:37 Bezzwrotne dotacje dla Przedszkoli oraz Szkół! - Nabór Ciągły.

Prowadzisz punkt szkolny lub przedszkolny, chcesz doposażyć lub przeprowadzić inwestycję? Już teraz możesz skorzystać z dotacji skierowanej dla Twojej działalności!

Trwa nabór wniosków o dotację dla szkół i przedszkoli z dofinansowaniem do 100%!

Sprawdź szczegóły oferty!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu