Wnioski o Wakacje Kredytowe.

2022-07-19 14:24:01 Wnioski o Wakacje Kredytowe.

Ogólny dostęp do wniosków o wakacje kredytowe ma rozpocząć się już między 29 lipca, a 1 sierpnia 2022 roku!

Banki zapewniają, że złożenie wniosku o skorzystanie z wakacji kredytowych będzie bardzo proste i ma zająć około 1-2 minut.

Według przepisów spłata kredytu ma zostać zawieszona na okres wskazany we wniosku z dniem doręczenia wniosku do banku.

Bank będzie miał dokładnie 21 dni  (od dnia doręczenia wniosku) na jego potwierdzenie.

Wśród banków, które rozpoczynają 1 sierpnia br. nabór wniosków o wakacje kredytowe jest :

  • Bank Millennium udostępni klientom możliwość składania wniosku przez system bankowości elektronicznej – Millenet lub w placówce Banku Millennium”
  • Alior Bank również komunikował, że przyjmowanie wniosków w przypadku tego banku ruszy od 1 sierpnia. Jeżeli klienci złożą wniosek 1 sierpnia, a rata przypada na 1-go każdego miesiąca, ich rata ulegnie zawieszeniu- wyjaśnia Dyrektor ds. Projektów i Rozwoju Biznesu w Alior Banku.

Z dniem 29 lipca 2022 roku wymienione poniżej banki udostępnią wnioski o wakacje kredytowe:

  • PKO Bank Polski na swojej stronie internetowej oficjalnie poinformował, że „już od 29 lipca br. w serwisie iPKO będzie można złożyć online wniosek o ustawowe wakacje kredytowe”.
  • Santander Bank Polska, również będzie przyjmował wnioski od 29 lipca. W przypadku rat płatnych 1 sierpnia wniosek należy złożyć najpóźniej 1 sierpnia w godzinach porannych.
  • ING Bank Śląski poinformował, że wniosek o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego zostanie udostępniony „w dniu wejścia ustawy, czyli najwcześniej 29 lipca 2022 roku”.
  • mBank, zapewnił, że będzie gotowy na przyjmowanie wniosków o wakacje kredytowe zgodnie z przepisami od dnia wejścia ustawy w życie, to znaczy 29 lipca br. Wnioski będzie można składać przez bankowość elektroniczną.
  • Ostatnim bankiem, który poinformował o naborze wniosków o wakacje kredytowe dnia 29 lipca br. jest Getin Bank.

Banki, które nie podały jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia naboru o wnioski kredytowe.

  • Bank Pekao „Obecnie testujemy przygotowane rozwiązania systemowe. Udostępnimy możliwość składania wniosków poprzez serwis transakcyjny Pekao 24 oraz aplikację mobilną PeoPay. Składanie wniosków będzie również możliwe w oddziałach banku”- poinformowało biuro komunikacji tego banku.
  • BNP Paribas „Wakacje kredytowe zaczynają obowiązywać w dniu złożenia wniosku przez Klienta. Aby skorzystać z tego rozwiązania w danym miesiącu, kredytobiorca powinien złożyć wniosek do dnia pobierania raty z rachunku bankowego” – informują.

 

 

Skontaktuj się z Ekspertem Fintaxis Finanse jak skorzystać z wakacji kredytowych.

☎ tel. +48 22 164 78 16 ☎

Pozostałe aktualności

2023-11-23 12:26:03 Dotacja HoReCa dla przedsiębiorców: nowe nabory!

Wsparcie dla branż szczególnie dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Obejmuje to hotele, restauracje, catering, obiekty turystyczne i kulturalne. Nabór wniosków planowany jest na pierwszy kwartał 2024 roku, a szacuje się, że korzyścią z tego dofinansowania będzie mogło cieszyć się około 3800 firm z całej Polski.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-26 08:50:10 Obniżenie Podatków z ulgą podatkową dla przedsiębiorców.

Optymalizacja Podatkowa na Koniec Roku: Odkryj Tajemnice Ulgi i Zmniejsz zobowiązania podatkowe. Czas działa na Twoją korzyść! Odkryj, jakie ulgi podatkowe mogą pomóc Ci obniżyć podatki na koniec roku. Poznaj nasze wskazówki i optymalizuj swoje finanse już teraz!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-11 09:43:02 Ulga podatkowa na nowe inwestycje w Polsce.

Dla przedsiębiorców w Polsce, ulga podatkowa na inwestycje w ramach programu „Polska Strefa Inwestycji” stanowi doskonałą okazję do rozwoju swojego biznesu. W poniższym praktycznym przewodniku przedstawiamy kroki, które pomogą Ci zdobyć ulgę podatkową na nową inwestycję.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-10-10 13:06:26 Ulga na prototypy - Wsparcie Innowacyjnych Projektów!

Ulga umożliwia odliczenie od podstawy opodatkowania kosztów związanych z próbną produkcją nowego lub ulepszonego produktu oraz wprowadzeniem tego produktu na rynek. Dzięki tej preferencji podatkowej przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulgi, aby zrekompensować koszty związane z innowacyjnymi projektami i wprowadzeniem ich do praktyki.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights