Wakacje kredytowe mogą Ci zaszkodzić!

2022-07-08 12:01:07 Wakacje kredytowe mogą Ci zaszkodzić!

Czy kredytobiorcy korzystający z wakacji kredytowych będą odnotowani w Biurze Informacji Kredytowej i czy sprawi im to trudność w uzyskaniu kredytu w przyszłości?

Banki będą raportować fakt skorzystania z wakacji kredytowych do BIK. Projekt ustawy przewiduje, że zawiesić płatność rat można będzie tylko w przypadku jednego kredytu. Potrzebna będzie zatem wymiana informacji.  Bank ma obowiązek przekazania do Biura Informacji Kredytowej informacji o zmianie okresu spłaty oraz modyfikacji spłaty kredytu w związku z odroczeniem płatności w ramach tzw. wakacji kredytowych.

 

Oznacza to, że kredytobiorca po skorzystaniu z wakacji kredytowych będzie potraktowany przez bank jako osoba lub firma o złej kondycji finansowej. Może to się przyczynić na wielką trudność w uzyskaniu kolejnego kredytu w ciągu 12 miesięcy od zakończenia wakacji kredytowych.

 

Notacje w BIK oraz portfelu banku przyczynią się do złego rozpatrzenia wniosku o kredyty oraz pożyczki. Warto mocno się zastanowić nad koniecznością skorzystania z tego rozwiązania. Planowane inwestycje będą musiały być przełożone do czasu zakończenia kryzysu.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej od Eksperta Fintaxis Finanse!

☎ tel. +48 22 164 78 16 ☎

Pozostałe aktualności

2024-04-26 07:52:08 Pożyczki Unijne - rok 2024!

Odkryj możliwości rozwoju swojego biznesu w różnych regionach Polski! Od Pożyczek Obrotowych z konkurencyjnym oprocentowaniem w Dolnośląskim i Śląskim, po wsparcie inwestycyjne w Mazowieckim i Łódzkim. Znajdź idealną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zainwestuj w swój sukces już dziś!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-04-22 10:33:06 Inwestycje w grunty na Mazurach!

Z przyjemnością informujemy o najnowszej inwestycji, która zachwyci każdego miłośnika spokoju i piękna natury. Działki w Atrakcyjnej Cenie | Piękne Położenie | Dogodna Komunikacja.

Zapraszamy do zapoznania się z tą wyjątkową ofertą inwestycyjną na malowniczym Pojezierzu Mazurskim!

Od 1 maja do 5 maja 2024 roku dni otwarte oraz dni prezentacji działek!

Sprawdź szczegóły!

 

Czytaj więcej →
2024-04-17 09:41:40 Rusza nowy program: Kredyt Hipoteczny #NASTART!

To już oficjalne: Rusza nowy rządowy program Kredyt #NASTART! Program przewiduje dopłaty do kredytu hipotecznego na zakup lub budowę nieruchomości dla gospodarstw domowych w tym singli. Startuje program Mieszkanie na Start – klucz do Twojego wymarzonego lokum.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-04-04 14:41:43 Rusza Nabór wniosków: Dotacja HoReCa nabór od 6 maja 2024 r.!

Wsparcie dla MŚP z sektora HoReCa z dofinansowanie 90% do wartości inwestycji. Dotacje do 540 tys. zł są dostępne w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Aplikować mogą przedsiębiorstwa, które doświadczyły spadku przychodów z powodu pandemii oraz planują rozszerzenie lub zmianę profilu działalności.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights