Rekordowa ilość e-pitów

2017-05-15 13:22:17 Rekordowa ilość e-pitów

Z możliwości rozliczania PIT-ów przez Internet korzysta coraz więcej podatników. Wpływ na to ma przede wszystkim wygoda, szybkość rozliczenia i większa kontrola nad wypełnianą deklaracją. To komfort dla osoby, która się rozlicza, gdyż w ten sposób zaoszczędza czas, może złożyć deklarację niezależnie od godzin pracy US, jak też większość obliczeń dokonywanych jest przez system, co zmniejsza ryzyko popełnienia błędu.

Do 27 kwietnia 2017 r. podatnicy złożyli 8.570.846 PIT-ów za 2016 r. drogą internetową. Liczba ta obejmuje PIT-28, 36, 36L, 37, 38 i 39. W stosunku do roku ubiegłego jest to aż 960 tys e-pitów więcej. Warto podkreślić, że deklarację można było składać do 2 maja, a zatem ich ilość z pewnością jeszcze uległa zmianie. W 2016 roku w sumie online złożono 8,4 mln zeznań podatkowych.

Doradcy podatkowi z Wrocławia zgodnie twierdzą, że usługi podatkowe i księgowe online w ostatnich latach zyskały na znaczeniu, stały się coraz bardziej popularne. Już nie tylko prowadzenie księgowości w formie elektronicznej jest popularną formą usprawnienia funkcjonowania biznesu, ale też dostrzega się ogromny potencjał w rozliczaniu e-pitów, które są alternatywą – wygodniejszą,  łatwiejszą oraz minimalizującą ryzyko błędów – dla deklaracji składanych w formie papierowej.

Przyjazna administracja skarbowa

Pojawienie się możliwości składania deklaracji przez Internet było dużą rewolucją w administracji skarbowej. Bez wątpienia już biuro rachunkowe internetowe, z której skorzystać można było znacznie wcześniej spotkało się z dużym uznaniem przedsiębiorców. Tym razem z udogodnienia mogą skorzystać nie tylko firmy, ale też wszyscy podatnicy, którzy są zobowiązani do rozliczania się z US.

E-rozliczenie funkcjonuje w bardzo prosty sposób, jest systemem przyjaznym użytkownikom. Wiele programów praktycznie krok po kroku przeprowadza użytkownika przez proces wypełniania deklaracji. Wprowadzenie takiego udogodnienia spowodowane było m.in. dużymi trudnościami, jakie związane były z prawidłowym wypełnieniem formularza. Wiele osób popełniało błędy zarówno przy wpisywaniu danych osobowych, jak też błędy rachunkowe, co powodowało, że konieczne było składanie korekt deklaracji.

System za podatnika wykonuje wszelkie niezbędne obliczenia matematyczne. Przypomina o wpisaniu danych, o których niekiedy zdarza nam się zapomnieć. W dowolnym momencie można wprowadzić zmiany, co jest niemożliwe przy wypełnianiu deklaracji w formie papierowej. Także niektóre biura rachunkowe online w ramach współpracy oferują swoim klientom taką możliwość.

Doradca Podatkowy, Kancelaria Podatkowa, Biuro Rachunkowe, Biuro Podatkowe, Kadry i Płace, Księgowość Online, Biuro Księgowe, Księgowość Wrocław, Biuro Rachunkowe Online, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2022-01-19 10:08:08 Nowa pula pożyczek płynnościowych z oproc. 0,0%

Rusza nowa pula środków płynnościowych.

Oprocentowanie stałe w skali roku 0,0%

Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej →
2021-12-15 09:28:02 Planujesz kredyt hipoteczny? Przygotuj się!

Myślisz o kredycie hipotecznym?

Zaplanuj to!

Pomożemy Ci się przygotować.

Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej →
2021-11-30 10:41:34 Rusza nowa pula Pożyczki Płynnościowej 0,0%

Pożyczka Płynnościowa z oproc. 0,0%  znów dostępna na województwo dolnośląskie.

Ilość środków jest ograniczona.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2021-11-25 11:03:28 Black Week - sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy

Usługa wirtualnego biura za 1 zł.

Założenie spółki z o.o. z rabatem -50%.

U nas Black Friday zamienia się w Black Week.

Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu