Pożyczki UE - Najlepsze źródło finansowania inwestycji dla firm.

2022-06-09 08:30:55 Pożyczki UE - Najlepsze źródło finansowania inwestycji dla firm.

Pożyczki unijne są przeznaczone dla przedsiębiorców, zarówno tych doświadczonych, jak i tych stawiających pierwsze kroki w biznesie oraz osób niepracujących i nieaktywnych zawodowo, które dzięki otrzymanemu wsparciu mogą rozpocząć działalność gospodarczą.

Takie finansowanie jest, również skierowane do organów prowadzących szkoły, placówki oświatowe, organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych oraz szkół wyższych.

Skorzystać mogą też wspólnoty mieszkaniowe czy spółdzielnie, które dzięki unijnemu finansowaniu będą mogły dokonać modernizacji cieplnej nieruchomości, tak by osiągnęła ona standard nowoczesnego budynku.

Główne zalety takiego finansowania:

 • Stała stopa procentowa od 0,5% do 4,88%
 • Oprocentowanie nie rośnie, gdy rosną stopy proc.
 • Ale spada, gdy spada stopa procentowa
 • Stała rata przez cały okres spłaty
 • NAJNIŻSZY KOSZT FINANSOWANIA DLA FIRM.
 • Okres spłaty do 7 lat, do 10 lub 15 lat.

 

 

 

Środki pochodzące z finansowania z pożyczki unijnej mogą być przeznaczone m.in. na:

 • zakup środków trwałych, takich jak maszyny i urządzenia
 • wprowadzenie nowoczesnych technologii informacyjno–komunikacyjnych,
 • realizację nowych, innowacyjnych pomysłów – wprowadzenie na rynek nowych produktów i usług,
 • inwestycje związane z rewitalizacją, termomodernizacją i zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach, wielorodzinnych budynkach mieszkalnych i sektorze publicznym,
 • bieżącą działalność gospodarczą z zapewnieniem płynności finansowej.

 

Pożyczki Unijne w odróżnieniu od dotacji trzeba zwrócić. Jednak są one udzielane na bardzo atrakcyjnych warunkach. Przedsiębiorcy w ich przypadku mogą liczyć na niskie oprocentowanie pożyczki, a co za tym idzie stosunkowo niski koszt pozyskania kapitału oraz bardzo korzystne warunki spłaty.

Kwota udzielona w ramach takiej pożyczki, zależy przede wszystkim od rodzaju finansowania, ale też analizy wniosku pożyczkowego. Przedsiębiorcy mogą liczyć nawet od kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilku milionów złotych dofinansowania. 

 

Porozmawiaj o szczegółach z Ekspertem Fintaxis Finanse >>> KONTAKT

Nasi doradcy udzielą Ci potrzebnego wsparcia!

Zadzwoń!   ☎️ 22 164 78 16  ☎️ 

Pozostałe aktualności

2023-07-24 10:54:14 Finansowanie dla spółek z decyzją w 15 minut!

Jeżeli jesteś spółką z ograniczoną odpowiedzialnością lub rozliczasz się na pełnej księgowości, możesz uzyskać finansowanie na cel bieżącej działalności, rozwój firmy lub na różnego rodzaju inwestycje!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2023-07-06 13:48:19 Pożyczki Unijne - rok 2023!

Pożyczki unijne są udzielane na preferencyjnych warunkach, z niższymi odsetkami i dłuższym okresem spłaty niż tradycyjne kredyty komercyjne. Ich głównym celem jest mobilizowanie środków na rzecz osiągnięcia politycznych priorytetów UE, takich jak zrównoważony rozwój, konkurencyjność gospodarcza, tworzenie miejsc pracy, ochrona środowiska czy inwestycje w infrastrukturę.

Sprawdź dostępność!

Czytaj więcej →
2023-07-06 11:24:55 Dotacje Unijne - nabory na 2 połowę roku 2023!

Dotacje Unijne to bezzwrotna pomoc finansowa udzielana dla firm lub podmiotów na realizację ich inwestycji. Dotacje mają charakter uznaniowy. Wnioskodawca ubiegający się o dofinansowanie do inwestycji musi spełniać warunki wstępne, określone przez podmiot dysponujący środkami finansowymi. Nasze biuro pomaga Klientom w planowaniu i pozyskaniu środków z funduszy unijnych na rozwój działalności gospodarczej.

Sprawdź dostępność!

Czytaj więcej →
2023-05-30 08:29:27 Pożyczka Unijna dla Dolnego Śląska. Oproc. stałe 2,85%!

Pożyczka Unijna dla dolnego śląska na rozwój przedsiębiorstw. Prowadzisz firmę na terenie Dolnego Śląska? Masz okazję skorzystać z pożyczki Unijnej z kwotą nawet do 1 MLN złotych na rozwój swojej działalności gospodarczej! Oprocentowanie pożyczki jest stałe 2,85% w skali roku.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights