Pożyczki UE - Najlepsze źródło finansowania inwestycji dla firm.

2022-06-09 08:30:55 Pożyczki UE - Najlepsze źródło finansowania inwestycji dla firm.

Pożyczki unijne są przeznaczone dla przedsiębiorców, zarówno tych doświadczonych, jak i tych stawiających pierwsze kroki w biznesie oraz osób niepracujących i nieaktywnych zawodowo, które dzięki otrzymanemu wsparciu mogą rozpocząć działalność gospodarczą.

Takie finansowanie jest, również skierowane do organów prowadzących szkoły, placówki oświatowe, organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych oraz szkół wyższych.

Skorzystać mogą też wspólnoty mieszkaniowe czy spółdzielnie, które dzięki unijnemu finansowaniu będą mogły dokonać modernizacji cieplnej nieruchomości, tak by osiągnęła ona standard nowoczesnego budynku.

Główne zalety takiego finansowania:

 • Stała stopa procentowa od 0,5% do 4,88%
 • Oprocentowanie nie rośnie, gdy rosną stopy proc.
 • Ale spada, gdy spada stopa procentowa
 • Stała rata przez cały okres spłaty
 • NAJNIŻSZY KOSZT FINANSOWANIA DLA FIRM.
 • Okres spłaty do 7 lat, do 10 lub 15 lat.

 

 

 

Środki pochodzące z finansowania z pożyczki unijnej mogą być przeznaczone m.in. na:

 • zakup środków trwałych, takich jak maszyny i urządzenia
 • wprowadzenie nowoczesnych technologii informacyjno–komunikacyjnych,
 • realizację nowych, innowacyjnych pomysłów – wprowadzenie na rynek nowych produktów i usług,
 • inwestycje związane z rewitalizacją, termomodernizacją i zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach, wielorodzinnych budynkach mieszkalnych i sektorze publicznym,
 • bieżącą działalność gospodarczą z zapewnieniem płynności finansowej.

 

Pożyczki Unijne w odróżnieniu od dotacji trzeba zwrócić. Jednak są one udzielane na bardzo atrakcyjnych warunkach. Przedsiębiorcy w ich przypadku mogą liczyć na niskie oprocentowanie pożyczki, a co za tym idzie stosunkowo niski koszt pozyskania kapitału oraz bardzo korzystne warunki spłaty.

Kwota udzielona w ramach takiej pożyczki, zależy przede wszystkim od rodzaju finansowania, ale też analizy wniosku pożyczkowego. Przedsiębiorcy mogą liczyć nawet od kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilku milionów złotych dofinansowania. 

 

Porozmawiaj o szczegółach z Ekspertem Fintaxis Finanse >>> KONTAKT

Nasi doradcy udzielą Ci potrzebnego wsparcia!

Zadzwoń!   ☎️ 22 164 78 16  ☎️ 

Pozostałe aktualności

2024-02-07 12:35:19 Pożyczka Obrotowa do 3 MLN zł - DOLNOŚLĄSKIE!

Województwo dolnośląskie stawia na innowacje i konkurencyjność przedsiębiorstw! Dzięki nowemu Funduszowi Powierniczemu o wartości 278 mln zł, mikro, małe i średnie firmy oraz przedsiębiorstwa typu small mid-caps i mid-caps z regionu będą mogły zainwestować w rozwój, automatyzację oraz ekoinnowacje. Projekt przewiduje wsparcie dla co najmniej 701 przedsiębiorstw, w tym 91 MŚP wprowadzających

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-02-01 11:04:31 Wschodnia Polska: Pożyczka na rozwój turystyki do 1 MLN zl - Oproc. 2%!

Przedsiębiorstwa z sektora turystycznego i pokrewnych branż mogą teraz skorzystać z atrakcyjnej formy wsparcia finansowego, która ułatwi rozwój ich działalności. Pożyczka na rozwój turystyki oferuje korzystne parametry, co czyni ją atrakcyjną opcją dla firm poszukujących funduszy na inwestycje.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-01-26 09:21:27 Nowe produkty Unijne na 2024 rok!

Dowiedz się, dlaczego 2024 rok może być znaczącym okresem dla przedsiębiorstw, otwierając nowe możliwości inwestycyjne i sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi sektora MŚP. Nie przegap szansy na uzyskanie ważnych informacji na temat unijnych wsparć finansowych, które mogą wpłynąć pozytywnie na kondycję polskiego biznesu. Zainicjuj swój sukces i zdobądź kluczowe wskazówki dotyczące korzystania z dostępnych funduszy inwestycyjnych!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-01-24 11:56:21 Mieszkanie na START: Nowy program na 2024 rok!

Marzysz o własnym gniazdku, a dotychczasowe warunki kredytowe sprawiały, że to wydawało się niemożliwe? Ministerstwo Rozwoju i Technologii ma dla Ciebie rewolucyjne rozwiązanie! W drugiej połowie 2024 roku startuje program Mieszkanie na Start – klucz do Twojego wymarzonego lokum.

Oprocentowanie od 0% do 1,5%

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights