Pośrednik finansowy jako partner biznesowy

2020-08-05 13:45:04 Pośrednik finansowy jako partner biznesowy

Pośrednicy finansowi mają w naszym kraju ugruntowaną pozycję. Od ponad 25 lat aktywnie uczestniczą w udzielaniu kredytów hipotecznych i gotówkowych, a także w sprzedaży produktów inwestycyjnych. Pośrednicy finansowi i kredytowi dobrze sobie radzą, ponieważ sprzyja im wzrost gospodarczy, a także związany z nim spadek bezrobocia oraz zwiększające się dochody Polaków.  Klienci coraz częściej przekonują się, że warto skorzystać z ich usług.

Jest to spowodowane tym, że zadaniem pośrednika jest dbanie o finanse Klientów, pomaganie im w pozyskaniu finansowania na potrzeby bieżące, potrzeby inwestycyjne, a nawet w kwestii spełniania marzeń (np. zakup wymarzonego mieszkania). Pośrednik obsługuje klientów indywidualnych i biznesowych, pomagając im przy wyborze kredytu, pożyczki, leasingu czy ubezpieczenia. W założeniu posiada dużą wiedzę o potrzebach i możliwościach finansowych potencjalnych klientów i potrafi ją wykorzystać w celu dopasowania odpowiedniego produktu do potrzeby klienta.

W związku z tym pojawia się pytanie: czy lepiej korzystać bezpośrednio z oferty banków, czy może jednak zlecić takie zadanie pośrednikowi finansowemu?

Moim zdaniem często oferty tych instytucji są niezrozumiałe dla Klienta. Umowy na kilkadziesiąt stron, formalności wymagające kilkunastu podpisów i sztywne procedury sprawiają, że znajduje się na rynku miejsce dla pośrednictwa finansowego. To właśnie zadaniem pośrednika jest klientowi przybliżyć niezrozumiałe treści, wytłumaczyć wątpliwości, znaleźć ofertę, która spełni jego potrzeby. Pośrednikowi zależy na  każdym kliencie, ponieważ w tej branży bardzo liczy się opinia, a co za tym idzie – polecenia. Biorąc kredyt, pożyczkę lub inny produkt finansowy, Klient nie bierze jej w instytucji tylko u konkretnej osoby, która w każdej chwili jest do naszej dyspozycji i pomaga nam we wszelkich formalnościach również związanych z obsługą po sprzedażową produktów. Ponadto pośrednictwo finansowe ma przewagę nad instytucjami finansowymi w kwestii zaproponowania Klientowi nie tylko jednego rozwiązania, ale szeregu ofert z różnych instytucji, a także z pełnego wachlarza produktów.

Dodatkowo Pośrednik finansowy, aby być jak najbardziej konkurencyjny na rynku powinien mieć  w swojej ofercie jak największą dostępną ilość banków oraz  firm pożyczkowych.  Dzięki temu oferta jest  zróżnicowana i powinna spełniać oczekiwania Klienta.

Reasumując, Pośrednik finansowy jest dla Klienta przede wszystkim partnerem biznesowym i na tym głównie ta współpraca się opiera. Jest to wzajemne zaufanie, które powoduje zadowolenie klienta i odpowiednie wynagrodzenie pośrednika, a co za tym idzie dobrą i ugruntowaną pozycję na rynku.

W związku z powyższym trzeba stwierdzić jednoznacznie, że warto powierzyć swoje potrzeby finansowe w ręce doświadczonego Pośrednika finansowego, który pomoże Klientowi znaleźć najlepszą ofertę i przebrnąć przez trudną procedurę kredytową.

Dlatego jesteśmy tutaj dla Ciebie. Doradcy Fintaxis Finanse z przyjemnością z Tobą omówią każdy temat.

KONTAKT >>>

Copyright © Marlena z Fintaxis Finanse

Pozostałe aktualności

2024-02-07 12:35:19 Pożyczka Obrotowa do 3 MLN zł - DOLNOŚLĄSKIE!

Województwo dolnośląskie stawia na innowacje i konkurencyjność przedsiębiorstw! Dzięki nowemu Funduszowi Powierniczemu o wartości 278 mln zł, mikro, małe i średnie firmy oraz przedsiębiorstwa typu small mid-caps i mid-caps z regionu będą mogły zainwestować w rozwój, automatyzację oraz ekoinnowacje. Projekt przewiduje wsparcie dla co najmniej 701 przedsiębiorstw, w tym 91 MŚP wprowadzających

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-02-01 11:04:31 Wschodnia Polska: Pożyczka na rozwój turystyki do 1 MLN zl - Oproc. 2%!

Przedsiębiorstwa z sektora turystycznego i pokrewnych branż mogą teraz skorzystać z atrakcyjnej formy wsparcia finansowego, która ułatwi rozwój ich działalności. Pożyczka na rozwój turystyki oferuje korzystne parametry, co czyni ją atrakcyjną opcją dla firm poszukujących funduszy na inwestycje.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-01-26 09:21:27 Nowe produkty Unijne na 2024 rok!

Dowiedz się, dlaczego 2024 rok może być znaczącym okresem dla przedsiębiorstw, otwierając nowe możliwości inwestycyjne i sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi sektora MŚP. Nie przegap szansy na uzyskanie ważnych informacji na temat unijnych wsparć finansowych, które mogą wpłynąć pozytywnie na kondycję polskiego biznesu. Zainicjuj swój sukces i zdobądź kluczowe wskazówki dotyczące korzystania z dostępnych funduszy inwestycyjnych!

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-01-24 11:56:21 Mieszkanie na START: Nowy program na 2024 rok!

Marzysz o własnym gniazdku, a dotychczasowe warunki kredytowe sprawiały, że to wydawało się niemożliwe? Ministerstwo Rozwoju i Technologii ma dla Ciebie rewolucyjne rozwiązanie! W drugiej połowie 2024 roku startuje program Mieszkanie na Start – klucz do Twojego wymarzonego lokum.

Oprocentowanie od 0% do 1,5%

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu
Verified by MonsterInsights