Pośrednik finansowy jako partner biznesowy

2020-08-05 13:45:04 Pośrednik finansowy jako partner biznesowy

Pośrednicy finansowi mają w naszym kraju ugruntowaną pozycję. Od ponad 25 lat aktywnie uczestniczą w udzielaniu kredytów hipotecznych i gotówkowych, a także w sprzedaży produktów inwestycyjnych. Pośrednicy finansowi i kredytowi dobrze sobie radzą, ponieważ sprzyja im wzrost gospodarczy, a także związany z nim spadek bezrobocia oraz zwiększające się dochody Polaków.  Klienci coraz częściej przekonują się, że warto skorzystać z ich usług.

Jest to spowodowane tym, że zadaniem pośrednika jest dbanie o finanse Klientów, pomaganie im w pozyskaniu finansowania na potrzeby bieżące, potrzeby inwestycyjne, a nawet w kwestii spełniania marzeń (np. zakup wymarzonego mieszkania). Pośrednik obsługuje klientów indywidualnych i biznesowych, pomagając im przy wyborze kredytu, pożyczki, leasingu czy ubezpieczenia. W założeniu posiada dużą wiedzę o potrzebach i możliwościach finansowych potencjalnych klientów i potrafi ją wykorzystać w celu dopasowania odpowiedniego produktu do potrzeby klienta.

W związku z tym pojawia się pytanie: czy lepiej korzystać bezpośrednio z oferty banków, czy może jednak zlecić takie zadanie pośrednikowi finansowemu?

Moim zdaniem często oferty tych instytucji są niezrozumiałe dla Klienta. Umowy na kilkadziesiąt stron, formalności wymagające kilkunastu podpisów i sztywne procedury sprawiają, że znajduje się na rynku miejsce dla pośrednictwa finansowego. To właśnie zadaniem pośrednika jest klientowi przybliżyć niezrozumiałe treści, wytłumaczyć wątpliwości, znaleźć ofertę, która spełni jego potrzeby. Pośrednikowi zależy na  każdym kliencie, ponieważ w tej branży bardzo liczy się opinia, a co za tym idzie – polecenia. Biorąc kredyt, pożyczkę lub inny produkt finansowy, Klient nie bierze jej w instytucji tylko u konkretnej osoby, która w każdej chwili jest do naszej dyspozycji i pomaga nam we wszelkich formalnościach również związanych z obsługą po sprzedażową produktów. Ponadto pośrednictwo finansowe ma przewagę nad instytucjami finansowymi w kwestii zaproponowania Klientowi nie tylko jednego rozwiązania, ale szeregu ofert z różnych instytucji, a także z pełnego wachlarza produktów.

Dodatkowo Pośrednik finansowy, aby być jak najbardziej konkurencyjny na rynku powinien mieć  w swojej ofercie jak największą dostępną ilość banków oraz  firm pożyczkowych.  Dzięki temu oferta jest  zróżnicowana i powinna spełniać oczekiwania Klienta.

Reasumując, Pośrednik finansowy jest dla Klienta przede wszystkim partnerem biznesowym i na tym głównie ta współpraca się opiera. Jest to wzajemne zaufanie, które powoduje zadowolenie klienta i odpowiednie wynagrodzenie pośrednika, a co za tym idzie dobrą i ugruntowaną pozycję na rynku.

W związku z powyższym trzeba stwierdzić jednoznacznie, że warto powierzyć swoje potrzeby finansowe w ręce doświadczonego Pośrednika finansowego, który pomoże Klientowi znaleźć najlepszą ofertę i przebrnąć przez trudną procedurę kredytową.

Dlatego jesteśmy tutaj dla Ciebie. Doradcy Fintaxis Finanse z przyjemnością z Tobą omówią każdy temat.

KONTAKT >>>

Copyright © Marlena z Fintaxis Finanse

Pozostałe aktualności

2022-09-21 11:19:33 Pożyczka Inwestycyjna dla LUBUSKICH Przedsiębiorców! - Oproc. 0,2%!

Potrzebujesz finansowania na swoje przedsięwzięcie, a może chcesz rozwinąć swój biznes? W województwie lubuskim teraz jest taka możliwość! Oferta przeznaczona w szczególności dla START-UPów!!

Sprawdź więcej szczegółów pożyczki! 

Czytaj więcej →
2022-09-19 12:21:23 Dotacja BREXIT- dla Polskich firm eksportowych poszkodowanych w związku z Brexitem.

Czy w wyniku opuszczenia przez Wielką Brytanie Unii Europejskiej Twoja firma odczuła negatywne skutki, utraciłeś możliwość importu lub eksportu? Zostałeś zmuszony do zmiany funkcjonowania przedsiębiorstwa? DOTACJA BREXIT będzie idealnym rozwiązaniem!

Sprawdź więcej szczegółów! 

Czytaj więcej →
2022-09-19 09:31:37 Bezzwrotne dotacje dla Przedszkoli oraz Szkół! - Nabór Ciągły.

Prowadzisz punkt szkolny lub przedszkolny, chcesz doposażyć lub przeprowadzić inwestycję? Już teraz możesz skorzystać z dotacji skierowanej dla Twojej działalności!

Trwa nabór wniosków o dotację dla szkół i przedszkoli z dofinansowaniem do 100%!

Sprawdź szczegóły oferty!

Czytaj więcej →
2022-09-16 08:07:11 Obniż raty swoich Kredytów i uzyskaj marżę już od 0,9%!

Koniec roku to czas promocji kredytów bankowych. Obecna sytuacja gospodarki zmusza do oszczędności dlatego w tym roku już we wrześniu pojawiają się mega oferty dla firm. Jedną z nich jest kredyt konsolidacyjny z kwotą do 650 000 zł i marżą od 0,9% w skali roku. Jest to strzał w dziesiątkę dla przedsiębiorców chcących obniżyć koszty swoich zobowiązań!

Sprawdź jak uzyskać decyzję w jeden dzień! 

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu