Pośrednik finansowy jako partner biznesowy

2020-08-05 13:45:04 Pośrednik finansowy jako partner biznesowy

Pośrednicy finansowi mają w naszym kraju ugruntowaną pozycję. Od ponad 25 lat aktywnie uczestniczą w udzielaniu kredytów hipotecznych i gotówkowych, a także w sprzedaży produktów inwestycyjnych. Pośrednicy finansowi i kredytowi dobrze sobie radzą, ponieważ sprzyja im wzrost gospodarczy, a także związany z nim spadek bezrobocia oraz zwiększające się dochody Polaków.  Klienci coraz częściej przekonują się, że warto skorzystać z ich usług.

Jest to spowodowane tym, że zadaniem pośrednika jest dbanie o finanse Klientów, pomaganie im w pozyskaniu finansowania na potrzeby bieżące, potrzeby inwestycyjne, a nawet w kwestii spełniania marzeń (np. zakup wymarzonego mieszkania). Pośrednik obsługuje klientów indywidualnych i biznesowych, pomagając im przy wyborze kredytu, pożyczki, leasingu czy ubezpieczenia. W założeniu posiada dużą wiedzę o potrzebach i możliwościach finansowych potencjalnych klientów i potrafi ją wykorzystać w celu dopasowania odpowiedniego produktu do potrzeby klienta.

W związku z tym pojawia się pytanie: czy lepiej korzystać bezpośrednio z oferty banków, czy może jednak zlecić takie zadanie pośrednikowi finansowemu?

Moim zdaniem często oferty tych instytucji są niezrozumiałe dla Klienta. Umowy na kilkadziesiąt stron, formalności wymagające kilkunastu podpisów i sztywne procedury sprawiają, że znajduje się na rynku miejsce dla pośrednictwa finansowego. To właśnie zadaniem pośrednika jest klientowi przybliżyć niezrozumiałe treści, wytłumaczyć wątpliwości, znaleźć ofertę, która spełni jego potrzeby. Pośrednikowi zależy na  każdym kliencie, ponieważ w tej branży bardzo liczy się opinia, a co za tym idzie – polecenia. Biorąc kredyt, pożyczkę lub inny produkt finansowy, Klient nie bierze jej w instytucji tylko u konkretnej osoby, która w każdej chwili jest do naszej dyspozycji i pomaga nam we wszelkich formalnościach również związanych z obsługą po sprzedażową produktów. Ponadto pośrednictwo finansowe ma przewagę nad instytucjami finansowymi w kwestii zaproponowania Klientowi nie tylko jednego rozwiązania, ale szeregu ofert z różnych instytucji, a także z pełnego wachlarza produktów.

Dodatkowo Pośrednik finansowy, aby być jak najbardziej konkurencyjny na rynku powinien mieć  w swojej ofercie jak największą dostępną ilość banków oraz  firm pożyczkowych.  Dzięki temu oferta jest  zróżnicowana i powinna spełniać oczekiwania Klienta.

Reasumując, Pośrednik finansowy jest dla Klienta przede wszystkim partnerem biznesowym i na tym głównie ta współpraca się opiera. Jest to wzajemne zaufanie, które powoduje zadowolenie klienta i odpowiednie wynagrodzenie pośrednika, a co za tym idzie dobrą i ugruntowaną pozycję na rynku.

W związku z powyższym trzeba stwierdzić jednoznacznie, że warto powierzyć swoje potrzeby finansowe w ręce doświadczonego Pośrednika finansowego, który pomoże Klientowi znaleźć najlepszą ofertę i przebrnąć przez trudną procedurę kredytową.

Dlatego jesteśmy tutaj dla Ciebie. Doradcy Fintaxis Finanse z przyjemnością z Tobą omówią każdy temat.

KONTAKT >>>

Copyright © Marlena z Fintaxis Finanse

Pozostałe aktualności

2022-06-30 13:15:07 Zalety współpracy z Ekspertem Fintaxis Finanse.

Fintaxis Finanse jest liderem w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań finansowych. W swoim zespole mieści wykwalifikowanych Ekspertów ds. Pożyczek Unijnych, Pożyczek Płynnościowych, Pożyczek Biznesowych, Kredytów Hipotecznych oraz Ubezpieczeń.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-30 09:23:46 Pożyczka Unijna dla Dolnego Śląska.

W lipcu br. rusza nowy nabór wniosków na unijne pożyczki rozwojowe na województwo dolnośląskie. Środki mają stałe preferencyjne oprocentowanie i będzie można przeznaczyć na cele inwestycyjne w tym zakup środków trwałych, budowę, rozbudowę oraz zakup nieruchomości komercyjnych.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-30 08:17:57 Miliardy na rozwój dla przedsiębiorców. Projekt KPO.

Pieniądze z KPO (Krajowy Plan Odbudowy) pomogą Polsce szybciej osiągnąć wyznaczone wcześniej cele. Dzięki tym środkom zrealizowane będą nowe inwestycje, przyśpieszy wzrost gospodarczy oraz zwiększone zostanie zatrudnienie. Dla przedsiębiorców przeznaczone będą środki jakich dawno nie było.

 

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2022-06-29 11:11:45 6 kroków do uzyskania kredytu hipotecznego z Fintaxis Finanse.

Otrzymanie kredytu hipotecznego nie musi być trudne. Z Ekspertami Fintaxis Finanse wystarczy kilka kroków. Umów się z nami i sprawdź najlepsze oferty. Pomożemy Ci szybko uzyskać finansowanie na zakup wybranej nieruchomości.

 

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu