Dotacja KREATYWNA EUROPA - do 80% dofinansowania!

2022-11-30 08:46:30 Dotacja KREATYWNA EUROPA - do 80% dofinansowania!

Dotacja Unijna Kreatywna Europa została stworzona dla dziedziny kulturowej z sektora kultury i/lub kreatywnego. Projekty powinny przyczyniać się do międzynarodowego obiegu dzieł i twórców oraz budowania publiczności, a także do włączania społecznego poprzez kulturę i sztukę, zmniejszania śladu węglowego sektorów, cyfryzacji i wdrażania technologii w kulturze, budowania potencjału sektorów i rozwoju poszczególnych dziedzin sektora.

POZIOM DOFINANSOWANIA Z DOTACJI UNIJNEJ:

  • maksymalnie 80% dofinansowania całkowitego budżetu projektu.

DLA KOGO DOTACJA UNIJNA:

  •  Kraje Unii Europejskiej oraz : Islandia, Norwegia, Liechtenstein, Albania, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Kosowo, Mołdawia, Macedonia Północna, Serbia, Gruzja, Ukraina oraz Tunezja.
  •  Publiczne i prywatne organizacje, instytucje i przedsiębiorstwa sektora kultury i kreatywnego, mające siedzibę w Unii Europejskiej lub w jednym z krajów uczestniczących w programie Kreatywna Europa komponent Kultura.
    Lider (wnioskodawca) międzynarodowego partnerstwa projektowego, składający wniosek o dofinansowanie w imieniu wszystkich partnerów, musi posiadać osobowość prawną od minimum 2 lat w dniu, w którym upływa termin składania wniosków.
  •   Osoby fizyczne nie mogą ubiegać się o dofinansowanie. Wyjątek stanowią osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą

 

Dotacja Unijna obejmuje branże:

  • dla sektora książki: wzmocnienie potencjału specjalistów w zakresie sprzedaży praw do tłumaczeń lub adaptacji w celu zwiększenia obiegu europejskich dzieł literackich, w szczególności dzieł napisanych w rzadziej używanych językach europejskich;
  •  dla sektora muzycznego: wzmocnienie potencjału profesjonalistów z sektora muzyki w zakresie – tworzenia, promocji i dystrybucji muzyki, uwzględniając nowe trendy cyfrowe, prawne i techniczne wynikające z innowacji rynkowych i nowych modeli biznesowych; transgraniczny obieg europejskich dzieł muzycznych i eksport muzyki poza granice UE;
  •  dla sektora architektury: wzmocnienie zdolności europejskich architektów w zakresie: komunikacji i współtworzenia z obywatelami i odpowiednimi interesariuszami w procesach projektowania, planowania i budowy; realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu, a w szczególności zasad Nowego Europejskiego Bauhausu w ich praktykach; umiędzynarodowienia kariery w Europie i poza nią;
  •  dla sektora dziedzictwa kulturowego: wzmocnienie potencjału specjalistów ds. dziedzictwa kulturowego w zakresie: zaangażowania w interpretację, komunikację i prezentację dziedzictwa kulturowego w celu rozwijania relacji z publicznością, biorąc pod uwagę rozwijające się technologiczne i metody cyfrowe; digitalizacji materiałów dziedzictwa kulturowego, miejsc i budynków historycznych, w tym wykorzystanie technologii 3D i sztucznej inteligencji; zarządzania ryzykiem dla dziedzictwa kulturowego – z naciskiem na zapobieganie i gotowość na ryzyko związane z naturalnymi i nienaturalnymi zagrożeniami, w tym przystosowanie się do zmiany klimatu i łagodzenie jej zgodnie z zasadami Europejskiego Zielonego Ładu;
  •  dla sektora mody i designu: wzmocnienie profesjonalistów z zakresu mody i projektowania, promocja i dystrybucja artystyczna, wsparcie sektora w zakresie nowych technologii cyfrowych (m.in. wykorzystanie 3D i technologie AI), i techniczne trendy wynikające z innowacji na rynku i nowych modeli biznesowych; wdrażanie zasad spójnych z Europejskim Zielonym Ładem i Nowym Europejskim Bauhausem; wspieranie międzynarodowej kariery profesjonalistów.
  •  dla sektora zrównoważonej turystyki kulturowej: wzmocnienie zdolności specjalistów w zakresie zrównoważonej turystyki kulturowej (działalność szkoleniowa, wychowawcza) i świadomości zrównoważonego rozwoju i kwestii środowiskowych; opracowanie wskaźników (nośność, dostęp, efektywność energetyczna, odpowiedzialne postępowanie z odpadami), narzędzi oceny i ewidencji danych jakościowych i ilościowych; wspieranie transformacji cyfrowej w celu wykorzystania ekonomicznego wpływu zrównoważonej turystyki kulturowej (w tym wykorzystanie 3D i AI technologie).

KWALIFIKUJĄCE SIĘ JĘZYKI

  • językiem źródłowym i docelowym są języki urzędowe krajów uczestniczących w programie oraz łacina i starożytna greka;
  • tłumaczenia muszą mieć wymiar transgraniczny; w związku z tym tłumaczenie literatury narodowej z jednego języka urzędowego na inny język urzędowy tego samego kraju nie kwalifikuje się, jeżeli nie ma strategii dystrybucji poza tym krajem.

Dotacja Unijna odejmuje prace takie jak:

  • prace w formacie papierowym lub cyfrowym (e-booki i audiobooki);
  • wyłącznie fikcja literacka niezależnie od gatunku i formatu literackiego (takie jak powieść, opowiadanie, słuchowisko teatralne lub radiowe, poezja, komiks, literatura dziecięca i młodzieżowa itp.);
  • dzieła, które zostały wcześniej opublikowane;
  • napisane przez autorów, którzy są obywatelami lub rezydentami kraju biorącego udział w programie Kreatywna Europa lub być uznanymi za część dziedzictwa literackiego danego kraju;
  • prace nie mogą być wcześniej przetłumaczone na język docelowy, chyba że nowe tłumaczenie odpowiada jasno określonej potrzebie.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany dotacją Unijną skontaktuj się z Ekspertem Fintaxis Finanse.

Nasi doradcy omówią Ci wszystkie szczegóły dotacji, pomogą w kompletacji dokumentów, zajmą się wnioskami.

Zadzwoń!  ☎️ +22 16 47 816 

 KONTAKT >>>

 

Pozostałe aktualności

2024-08-23 12:27:11 Ruszył nabór na pożyczkę unijną dla przedsiębiorców ze Śląska!
Rozwijaj swoją firmę z nowymi możliwościami finansowania! Od 5 września przedsiębiorcy z województwa śląskiego mogą skorzystać z niskooprocentowanych pożyczek unijnych oferowanych przez BGK. Uzyskaj atrakcyjne warunki finansowe, które pomogą w rozwoju Twojego biznesu. Nie martw się formalnościami – eksperci z Fintaxis są gotowi prowadzić Cię przez cały proces, od sprawdzenia Twoich możliwości, przez przygotowanie wniosku, aż po finalizację finansowania. Nie przegap tej szansy!

Sprawdź szczegóły pożyczki!

Czytaj więcej →
2024-07-29 10:58:30 Niskooprocentowane Pożyczki Unijne - Sprawdź dostępność w swoim województwie!

Nasze biuro specjalizuje się w obsłudze programów unijnych, które oferują przedsiębiorcom znakomitą możliwość zdobycia wsparcia finansowego i wspierania rozwoju ich firm. Pragniemy szczegółowo przedstawić każdy z dostępnych programów, aby ułatwić Państwu zrozumienie, w jaki sposób mogą one przyczynić się do sukcesu Państwa przedsięwzięć.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
2024-07-26 19:51:57 Nowa pula pożyczek unijnych dla firm z Dolnego Śląska

Już od 12 sierpnia br. przedsiębiorcy z województwa dolnośląskiego będą mogli ubiegać się o niskooprocentowane pożyczki unijne z BGK, przeznaczone na rozwój ich firm. Dzięki wsparciu z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, lokalne przedsiębiorstwa zyskają dostęp do atrakcyjnych warunków finansowania. Eksperci z Fintaxis są gotowi pomóc w całym procesie, od weryfikacji możliwości uzyskania finansowania, przez przygotowanie wniosku, aż po uzyskanie i wypłatę środków.

Sprawdź szczegóły pożyczki!

Czytaj więcej →
2024-05-01 09:04:31 Wschodnia Polska: Pożyczka na rozwój HoReCa i turystyki do 1 MLN zł - Oproc. od 1%!

Przedsiębiorstwa z sektora turystycznego i pokrewnych branż mogą teraz skorzystać z atrakcyjnej formy wsparcia finansowego, która ułatwi rozwój ich działalności. Pożyczka na rozwój turystyki oferuje korzystne parametry, co czyni ją atrakcyjną opcją dla firm poszukujących funduszy na inwestycje.

Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera!

Sprawdź szczegóły